Dobos Sándor, 2017.11.15. | Jégkorong

Szétlövéssel kikapott a Vasas SC a szerdai EBYSL-bajnokin, pedig 0-3-ról még felállt.

Erste Bank Young Stars League, 16. forduló:

Debreceni HC–Vasas SC 5-4 (0-0, 3-0, 1-4, 0-0) - szétlövéssel
Gólszerzők:
Kuleshov (21., 65.), Rácz (27.), Salló (32.), Marton (48.), illetve Czakó (41., 53.,), Tornyai (43.), Makovics (53.)

Már megint a Debrecen… Sokadik alkalommal találkozott egymással a két csapat ebben a szezonban, és az első, 4-0-s Vasas-sikerrel végződő hajdúsági randevú óta bizony csak a debrecenieknek volt sikerélményük.

Fájó vereségek tarkítják a szezont a mieink szemszögéből, 6-4-re és 7-5-re is meg tudták verni Kuleshovék Ladányi Balázs csapatát, azaz a védelem nem igazán muzsikált jól ellenük, valamiért el vagyunk átkozva ellenük.

És ez a helyzet bizony fokozódott a szerdai összecsapás alkalmával, mert bár az első harmad 0-0-ra végződött, következett egy olyan 20 perc, amikor hármat is kapott a Vasas. 0-3, elég rosszul hangzik, de még volt hátra 20 perc.

S jöttek is a várva várt életjelek a Vasas részéről, Czakó Barna és Tornyai Gábor talált be villámgyorsan, újabb sallert jelentett viszont, hogy azonnal reagált a Debrecen, 4-2. Csapatkapitányunk az 53. percben ismét visszahozta a reményt (4-3), lényegében nyílttá vált a meccs. Sőt, Makovics Bence nem sokkal ezután ismét gólt lőtt, azaz sikerült egyenesbe hozni a játékot!

4-4 után következhetett a hosszabbítás, amelyben végül nem született gól! Jöhetett a szétlövés, amelyben Kuleshov megadta a kegyelemdöfést.

Azért fájó, hogy alulmaradtunk, mert egyrészt 0-3 után megmutatta a csapat, hogy igenis képes felállni és nyomás alá helyezni aktuális riválisát, másrészt ezzel a rivális utolért minket a tabellán. 30-30 pontja van mindkét csapatnak, az automatikus felsőházi rájátszást érő harmadik helyen jelenleg a Fehérvár áll 33 ponttal, de ők három mérkőzéssel kevesebbet játszottak.

Ladányi Balázs vezetőedző értékelése itt olvasható.