A Szolnok magabiztos sikert aratott a Komjádi-uszodában, így már nem veretlen a VasasPlaket.

VasasPlaket–Szolnoki Dózsa 8-19 (3-4, 2-5, 2-5, 0-5)

Vasas: Jónás – Burián 2, Bóbis, Takács, Sélley-Rauscher, Simon H. 1, Marnitz G. Csere: Bencz, Miklós 2, Babay 3, Steinmetz Á., Hőna, Fótos. Vezetőedző: Földi László

Szolnok: Kardos – Gocic, Bátori 3, Jansik D. 2, Zalánki 4, Prlainovics 2, Mezei. Csere: Kis G. 2, Hangay, Aleksic 3, Younger 3, Fülöp, Szeghalmi. Vezetőedző: Cseh Sándor

Ötméteresek: 2/2, illetve 2/2
Kipontozódott: Hőna (16.)
Kiállítva cserével: Fülöp (30.)

Miklós Levente két gólt szerzett (Fotó: Vasas Attila)

Nem volt kérdés, hogy melyik csapat a mérkőzés esélyese, annak ellenére, hogy a forduló előtt mindkét együttes veretlen volt. A Vasas az UVSE-vel elért döntetlen után legyőzte a Debrecent, a Kaposvárt és a Szombathelyt, így elérte, hogy nyugodtabban menjen bele azokba a mérkőzésekbe, ahol nem ő az esélyes.

Némiképp nehéz helyzetben volt Földi László, mert az egy ifijátékosnak fenntartott helyre most serdülőkorú pólóst kellett neveznie Fótos Tamás személyében, hiszen az OB I/B-ben az UVSE ellen volt jelenése a mérkőzéssel egy időben Plézer János csapatának, Makszim Somára, Trombitás Tamásra és Péter Leventére is ott volt szükség, sőt, Tihanyi Bernát is ott védett, így Mónus Marcell ült a padon a Szolnok ellen. (15-6-ra nyerte a mérkőzést egyébiránt az UVSE.)

Kis Gábor szerzett vezetést, Steinmetz Ádám kapufával válaszolt, majd jött Zalánki emberelőnyös gólja, 0-2 a 3. percben. Sikerült azért az első negyedben tartani magunkat, előbb Babay Árpád 5 méteresből, majd Simon Henrik akcióból talált be, 2-3.

Sőt, Burián Gergő előbb gólt szerzett, majd labdát, megúszott, a kiállítás után pedig remek passzt adott Steinmetz Ádámnak, más kérdés, hogy végül kimaradt a falból a ziccer – 3-4 maradt az első negyedre az állás.

Babay szépített a második negyed első felében (4-5), és kétszer is az egyenlítésért támadhatott a Vasas, végül elmaradt a felzárkózás, ellenben Kis Gábor büntetett, 4-6. Aaron Younger bombagóljánál jegyezhettük fel az addigi legnagyobb különbséget (5-8), kicsit rákapcsolt a Szolnok, miközben több labdát is eladott a VasasPlaket.

Négygólos hátrányban voltunk a nagyszünetben, papírforma volt ez, valljuk meg. Bátori Bence lőtt két gólt aztán a harmadik negyedben, a mieink pedig kissé szétszórttá váltak, nyilván a lendület sem volt már az igazi, midőn eldőlt, hogy nem ússzuk meg a nagyaranyú vereséget.

Azért szépíteni még lehetett az összképet, de a meccs második fele inkább a Szolnok acélosabb játékáról szólt.

Földi László vezetőedző értékelése:

„Szerettünk volna az első pillanattól fogva addig, amíg az erőnk bírja, együtt haladni a Szolnokkal. A szolnoki csapat borzasztóan erős, a játékosok nemcsak papíron jobbak, hanem ezt be is szokták bizonyítani a vízben. Köszönöm nekik azt, hogy nem álltak meg a harmadik negyed közepén, amikor megléptek 3-4 góllal, tiszta erőből mentek tovább, és ezzel megtiszteltek bennünket. Nekem ez fontos visszajelzés a játékosok felé. A srácok megérdemelnek minden dicséretet, tényleg nagyon beleálltak a mérkőzésbe, el is fáradtunk az elején. A Szolnok megérdemelten nyert, rávilágított a hibáinkra is.