Vasas Akadémia – MTK Budapest 68-59 (21-8, 20-17, 14-14, 13-20)

Vasas: Mérész 7, Böröndy 18, Karakasevic 11, Tóth O.,Kalu 12, Csere: Farkas F., Ambrus, Dúl 9, Dombai 2, Heljic 2, Demeter H. 7.
Vezetőedző: Földi Attila

MTK: Horváth B. 2, Jankó 2, Adamecz 16/9, Cvitkovic 3, Székely-Horváth 2. Csere: Szabó B., Szabó F. 18, Zólyomi 1, Pál 8/3, Koch 2, Wéber 5/3.
Vezetőedző: Nagy Dorottya

Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–2. 7. p.: 15–4. 13. p.: 27–12. 17. p.: 36–21. 23. p.: 43–29. 28. p.: 54–37. 33. p.: 59–46. 37. p.: 63–52

Nem adtunk esélyt a vendégeknek, intenzív játékkal tetemes előnyre tettünk szert az első játékrészben, amit a félidőig tovább tudtunk növelni. Felhőtlenül azért nem örülhettünk, hiszen a félidő hajrájában sérülést szenvedő MTK-s csapatkapitány Székely-Horváth Zsuzsannát a szünet legvégén mentőautó vitte kórházba.
A cseppet sem örömteli közjáték után harcos hangulatban folytatódott a mérkőzés, kiegyenlített volt a kosarak eloszlása is.

Ebben a játékrészben nehezen találtuk az ellenfél zónájának ellenszerét, ráadásul vendégeink sorozatban dobott hárompontosokkal tartották életben reményeiket. Azonban így sem vált igazán izgalmassá a hajrá, a győzelemhez nem fért kétség.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 2 2 - 169-102 1.000
  2. CMB CARGO UNI Győr 3 3 - 269-211 1.000
  3. Aluinvent DVTK Miskolc 5 4 1 403-314 0.900
  4. Sopron Basket 4 3 1 353-252 0.875
  5. Ceglédi EKK 3 2 1 243-212 0.833
  6. ZTE Női KK 3 2 1 220-223 0.833
  7. Vasas Akadémia 5 2 3 344-403 0.700
  8. PEAC-Pécs 3 1 2 227-218 0.667