A Vasas SC juniorcsapata 2-1-re megnyerte csütörtöki bajnoki mérkőzését.

Erste Bank Young Stars League/U20-as bajnokság:

UTE–Vasas SC 1-2 (1-2, 0-0, 0-0)
Gólszerzők
: Paterka (11.), illetve Bukor R. (4.), Szlama (6.)

Szlama Dániel ismét eredményes volt

Ismét kettős tétje volt a meccsnek, hiszen az UTE is ott van az osztrák bajnokságban, ráadásul stabilan is szerepel, hozza magát, a forduló előtt csak két ponttal volt a Vasas mögött, igaz, kettővel több mérkőzést játszott.

Az Újpesti Jégcsarnokban nem egész 11 perc alatt kialakult a végeredmény, hiszen két gyors Vasas-gólra (Bukor Rajmund és Szlama Dániel révén) válaszolt Paterka Bence, 1-2.

Ritka, de két harmadon keresztül nem esett aztán gól, a hivatalos statisztika szerint 41 lövéssel kínáltuk meg Márkus Leventét, a hazaiak ezen mutatója megállt 30-nál.

Jó sorozatban van csapatunk, hiszen legutóbb Znojmóban is nyerni tudott, így jelenleg az EBYSL B csoportjának harmadik helyén áll, 1 ponttal a második Volán mögött, igaz, a fehérváriak egy meccsel kevesebbet játszottak.

Folytatás vasárnap Bécsben, a Vienna Capitals ellen.