Jenkei Dániel, 2017.09.17. | Kézilabda

Jól kezdett csapatunk, de a második félidőben már nehezen bírtuk az iramot az NB I egyik leggyorsabb csapata ellen.

Vasas – Érd 21-37 (11-19)
Elektromos csarnok, 350 néző.

Vezette: Marton, Szabó Eszter

Vasas: Antóni – Hárs 3, Fekete 2, Kocsis Á., Katona 3, Németh N. 2, Lyngby 2. Csere: Tzintzis (kapus), Hanusz, Rózsa 1, Hansághy 1, Herr A. 1 (1), Pados 2, Agovics 2, Németh M. 1, Szecsődi 1.
Edző: Kovács Péter

Érd: Foggea – Krpezs-Slezák 6, Kiss N. 2, A. Bulatovics 4, Kisfaludy 3, Signaté, Gávai 4. Csere: Janurik (kapus), Lassource 2, Takács K. 2, Szabó L. 3 (3), Klivinyi 5, Roberts 4 (4), González 2, Bernát.
Edző: Szabó Edina

Az eredmény alakulása. 8. perc: 5-4. 15. p.: 6-10. 22. p.: 8-15. 41. p.: 15-24. 51. p.: 16-32. 59. p.: 19-37
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 9/7

Első hazai élvonalbeli mérkőzésünkön az Elektromos-csarnokban fogadtuk az Érd gárdáját. A vendégeket edző Szabó Edina meg is jegyezte a meccs után, hogy szívesebben játszott volna a Fáy utcában, hiszen sokat jelent neki az ottani aréna. Akárcsak Gódorné Nagy Mariannak, a sokszoros bajnok, BEK-győztes Vasas-legendának, akit a születésnapja alkalmából a meccs előtt köszöntött klubunk vezetősége és a szurkolók. Más ünnepelnivaló is akadt, Arany Rebeka és Kuczora Csenge a nyári kiemelkedő utánpótlásválogatott-sikerek miatt kapott elismerést.

fotó: Vasas Attila

Aztán jöhetett a játék, amit kifejezetten bátran kezdtünk, az első percekben Antóni védései után egyszer-egyszer még vezettünk is, és nagyjából a félidő feléig szorossá tudtuk tenni a meccset. A szünetre azért már látszott, ki az úr a háznál: nyolcgólos vendégelőnnyel fordultak a csapatok.

A második félidőben az idő múlásával egyre kevésbé bírtuk az iramot, egy idő után szinte ellenállás nélkül lőtte az Érd a lerohanásgólokat. A szépségtapaszt az utolsó percekben két szép góllal sikerült felragasztanunk, a vége így 21-37 lett, de a pályán mutatott hozzállás tetszett a Vasas-drukkereknek, akik vastapssal búcsúztatták a csapatot.