Jenkei András, 2017.07.04. |

A németországi Suhlban rendezték meg a Target Sprint világbajnokságot, a magyar résztvevők között három vasasos biatlonista-sífutó is ott lehetett a mezőnyben.

A futás és a légpuska lövészet kombinációjából álló sportág felnőtt férfi mezőnyében Balog Dénes Levente  a selejtezőben két vetélytársát tudta maga mögé utasítani és 21.-ként végzett.

A felnőtt nők vetélkedésében Veres Mirella a selejtezőt sikeresen teljesítve ott lehetett a legjobb tizenkét résztvevőt szólító döntőben. A német dominanciájú fináléban egy honfitársát sikerült megelőznie, és legjobb magyarként a 11. helyen zárt.

A junior férfiak selejtezőjében Gyallai Soma holland, brit és japán versenyzők előtt ért célba, ám a 17. hely kevésnek bizonyult ahhoz, hogy a döntőben is rajthoz állhasson.