Dobos Sándor, 2017.04.22. | Labdarúgás

A Ferencváros idegenbeli legyőzése után újabb nagy rangadót nyert meg a Vasas az OTP Bank Ligában.

OTP Bank Liga, 28. forduló:

Vasas – Honvéd 1-0 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 4854 néző

Vezette: Erdős (Kóbor) (Király, Huszár)

Vasas: Nagy – Vaskó, Korcsmár, Burmeister – Murka (Kulcsár, 90+3.), Vida, Berecz, Hangya – Gaál (Király, 85.), Saglik (Ferenczi, 87.), Kleisz.
Vezetőedző: Michael Oening

Honvéd: Gróf – Baráth, Kamber, Lovric (Bobál D., 72.) – Holender (Villám, 73.), Zsótér, Hidi, Gazdag (Koszta, 68.), Ikenne-King – Lanzafame, Eppel.
Vezetőedző: Marco Rossi

Gólszerző: Burmeister (41.)
Sárga lap: Korcsmár (62.), illetve Zsótér (8.), Lovric (45.)

A Ferencváros elleni idegenbeli győzelem és a közvetlen riválisok korábbi botladozása miatt felértékelődött az egyébként is nagy presztízzsel és téttel bíró Honvéd elleni bajnoki mérkőzés. Ezt „két irányból” fokozta a szombat délután: „felettünk” a Videoton csak 1-1-es döntetlent játszott az MTK otthonában, „alattunk” pedig megszerezte a három pontot a Ferencváros, így valóban kiemelt figyelemmel bírt a 28. forduló zárómérkőzése.

Fotók: Vasas Attila

Jobban kezdett a listavezető Honvéd, Eppel Mártonnal bírt nehezen a védelem, de az első igazán nagy helyzet Berecz Zsombor előtt adódott, Hangya Szilveszter adott középre, a lövést azonban Gróf kiöklözte.

Kisebb helyzetek adódtak a Vasas kapuja előtt, de gól a másik oldalon született. A 41. percben Hangya végzett el szabadrúgást, a labdát Saglik ügyesen átemelte a kapu jobb oldala elé, ott pedig Felix Burmeister állt, és közelről a kapuba lőtt, 1-0 – első gólját lőtte a Vasasban egyébként.

Küzdelmes volt a második félidő eleje is, akart a Honvéd, és ennek meg is lett az eredménye, részben. A 63. percben olasz Davide Lanzafame mentett meg egy passzt, bevitte a 16-oson belülre, ahol Korcsmár buktatta, Erdős játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt a bal sarok felé rúgta az olasz, de Nagy Gergely nagy bravúrral kiütötte a labdát.

Kapusunk nem sokkal később ismét óriási bravúrt hajtott végre, Ikenne-King tolta befelé a bal oldalon, lőtt is, Nagy szögletre mentett – nagy helyzet volt. A Honvéd cserékkel próbált javítani játékán, de igazán nagy ziccerbe nem kerültek, sőt, Gaál Dávid beadásai rendre veszélyt jelentettek a másik oldalon.

A meccs utolsó tíz percében kezdett cserélni Michael Oening, ezzel az idő is ment, és kellett azért egy kis frissesség a végére. Nyomni kezdett ugyanis még a Honvéd, a 88. percben Vaskó vágott ki egy veszélyes beadást, a 90. percben pedig Lanzafame szabadrúgását fejelte szögletre Király, hogy aztán Barát fejese után Nagy mentsen nagyot.

Ezt követően már csak a 4 perces ráadást kellett kibírni, ebben pedig Nagy Gergely óriási segítséget nyújtott, Koszta lövését ugyanis nagy bravúrral kiütötte.

Csapatunk győzelmével három pontra megközelítette az 50 pontos Honvéd-Videoton párost.

Nagy Gergely a meccs után így nyilatkozott:

„Kérdéses volt, hogy játszom-e igazából, mert lázas voltam ma, még a félidőben is éreztem. Sokszor volt szerencsém a mérkőzésen. Visszajöttünk a versenybe ezzel a győzelemmel, de a bajnoki címről nem akarok beszélni, nekünk óriási bravúr lenne, ha a dobogón végeznénk. Ne feledjük, hogy ott van a Magyar Kupa is, az most fontosabb, mint a bajnokság, ha lehet ilyet mondani.”