Kiélezett mérkőzésen maradt alul a Vasas a budapesti alsóházi rangadón.

MAFC – Vasas Budapest 84-82 (21-26, 19-19, 25-19, 19-18)

Vezette: Földházi, Török R., Frányó

MAFC: M. Smith 23/3, Lakits 3, Misek 12/3, Sihota 13/9, Posic 19/6. Csere: Polyák 10/3, Molnár Marcel 4, Pápai.
Edző: Garai Péter

Vasas: R. Taylor 19/9, Horváth Á. 15/12, Thompson 15/3, Pacher 10, R. Wright 15. Csere: Moravcsik 3/3, Garamvölgyi 2, Katona R. 3/3. Edző: Sárosi Bulcsú

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–11. 8. p.: 12–21. 13. p.: 30–31. 17. p.: 37–37. 24. p.: 50–55. 27. p.: 58–59. 34. p.: 69–74. 38. p.: 78–76
Kipontozódott: Misek (36. p.), Molnár M. (37. p.)

A Jászberény paksi feltámadása következtében létszükséglet lett volna a Vasas számára  a győzelem a MAFC ellen, ez azonban annak ellenére elmaradt, hogy a mérkőzés  nagy részében megvolt erre a reális esély. A hajrá azonban az alpszakasz során kétszer is legyőzött MAFC-nak sikerült jobban. A hátrányból is sikerült feljöttünk, de az utolsó másodpercekben kiharcolt büntetőt nem sikerült pontra váltani, és így elmaradt a hosszabbítás.

Sárosi Bulcsú vezetőedző:
-  Jól kezdtünk, majd néhány bravúrkosár után a MAFC visszajött a meccsbe, érezhető volt, hogy szoros lehet a vége. Úgy érzem, sokáig kontrolláltuk a mérkőzést, s vezettünk, hol nagyobb, hol kisebb különbséggel, de megnyugtató előnyre nem tudtunk szert tenni. A második félidőben megváltozott a játékvezetői felfogás, amelyhez mindkét csapat nehezen alkalamzkodott, de egyértelműen mi jöttünk ki belőle rosszabbul. A végén a MAFC jobban akarta a sikert, több támadó lepattanót szerzett vissza, amelynek köszönhetően kiharcolta a győzelmet. Remek hangulatú mérkőzés volt, jó lenne, ha sokáig tartana a Vasas és a MAFC élvonalbeli rivalizálása.