Jenkei András, 2017.04.10. | Kosárlabda

A szekszárdiak másodszor is felülmúlták a Vasas Akadémiát, együttesünk így az 5.-8. helyért folytathatja.

Vasas Akadémia – Atomerőmű KSC Szekszárd 51-85 (19-21, 14-26, 5-21, 13-17)
Pasaréti út, 120 néző.

Vezette: Balog Gy., Gyuris, Csabai-Kaskötő

Vasas: Csolics 11/3, Dúl 2, Bacsvarova 8, Bajnóczi, Rochel 6. Csere: Dusanics 11/6, Mérész 7/3, Farkas F., Dobos Á. 2, Solymosi 4, Bernáth.
Edző: Igor Szkocsovszki

Szekszárd: Daniel 12/3, Bálint 24/12, Theodoreán 3/3, Erkic 16/6, Lisec 12/3. Csere: Studer Zs. 3, Pirsic 4, Gereben 7, Mansaré 4, Tamis, Antóni Cs.
Edző: Djokics Zseljko

Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–8. 8. p.: 15–16. 13. p.: 21–32. 17. p.: 27–41. 23. p.: 33–51. 28. p.: 35–65. 33. p.: 38–74. 37. p.: 42–83
Kipontozódott: Bajnóczi (25. p.)

A bajnoki negyeddöntő csütörtöki első  mérkőzésén nem volt egy súlycsoportban a két együttes. A súlyos vereség után a Vasas Akadémia viszont szépen akart búcsúzni a negyeddöntőben, és ez a szombati mérkőzés alapján talán sikerült is. Bár egyértelmű volt, hogy a vendégeké az erősebb csapat, mégis voltak olyan periódusai a mérkőzésnek, amikor egyenrangú ellenfélnek bizonyult a Vasas.
Szépen haltunk meg! A folytatásban a Cegléd - PEAC összecsapás vesztesével játszunk.