Vasas Budapest – Atomerőmű SE 87-90 (20-22, 23-22, 21-20, 23-26)

Vasas: R. Taylor 17/3, Horváth Á. 11/9, Thompson 18/3, Pacher 21/6, R. Wright 12. Csere: Moravcsik 2, Garamvölgyi 6, Katona R.
Vezetőedző: Sárosi Bulcsú

Paks: Battle 20/12, Samenas 17/9, Gilbert 13/6, Tiby 23/18, Watkins 7/3. Csere: Medve 4/3, Kovács Ákos 6/6, Will.
Vezetőedző: Teo Cizmic

Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 7. p.: 11–17. 13. p.: 24–28. 18. p.: 32–39. 23. p.: 45–48. 27. p.: 55–56. 34. p.: 73–78. 38. p.: 81–85

Változatos mérkőzést játszott a két csapat, a kezdés után sokáig felváltva estek a kosarak, a második negyed végén viszont komolyabb hátrányból sikerült felzárkóznunk. A fordulás után is keményen gyűrték egymást a csapatok, hol egyik, hol a másik oldalon volt az előny. Negyven másodperccel a vége előtt egyenlő volt az állás, a paksiak – ahogy a mérkőzés során annyiszor – egy triplával jutottak előnyhöz. Nekünk azonban nem mentek ilyen jól a távoli kísérletek, az utolsó másodpercekben háromszor is próbálkoztunk a vonalon kívülről, ám a dobások célt tévesztettek és elmaradt az egyenlítés.

fotó: mkosz.hu

Sárosi Bulcsú vezetőedző:
– Dícsérnem kell az ellenfelet, profi módon állnak az alsóházhoz annak ellenére, hogy jelenlegi játékerejük folytán jóval többre hívatottak. Ez persze  ezen a meccsen  minket is minősít, hiszen közel álltunk ahhoz, hogy nyerjünk ellenük. Sajnos azonban főleg első félidei gyenge dobóformánk miatt ez nem valósult meg, hiába védekeztünk keményen és jól. Nem volt szerencsénk ezen az egylabdás meccsen.