Jenkei András, 2017.03.26. | Kézilabda

A jó kezdés után kicsit lankadt a figyelem, de a végére jelentős lett a különbség a Haladás elleni bajnokin.

Vasas – Haladás VSE 40-28 (17-13)
Fáy utca, 150 néző.

Vezette: Marton Zs., Szabó E.

Vasas: Antóni – Hárs 9, Herr 4(2), Németh N. 1, Mester 4, Katona 1, Rózsa 3. Csere: Tzintzis (kapus), Kocsis 4(4), Pados 4, Ködmön 3, Németh M. 3, Becséri 2, Bíró 1(1), Hanusz 1, Tóth B.
Vezetőedző: Kovács Péter

Kiállítás: 8 perc ill. 6 perc
Hétméteres: 8/7 ill. 9/8

A bajnoki tabella alsó régiójában tanyázó szombathelyiek legyőzése a papírforma alapján nem ígérkezett túl nehéz feladatnak. Ennek szellemében kezdtünk, és hamar jelentős előnyre (7:1) tettünk szert. Ekkor azonban megtört a lendület, támadásaink hatékonysága erősen visszaesett, és a félidei számszerű eredmény egyáltalán nem jelzett magabiztos vezetést.

A szünetben aztán sikerült rendezni a sorokat, és gyors látványos támadásokkal, szép jobboldali akciókkal mattoltuk a lelkes ellenfelet.

1.  Vasas  19 17 0 2 566 - 377 34
2.  Szombathelyi KKA 20 17 0 3 606 - 459 34
3.  NEKA 19 12 2 5 520 - 443 26
4.  Mohácsi TE 19 13 0 6 486 - 462 26
5.  Dunaújvárosi Kohász KA II 20 11 1 8 595 - 525 23
6.  Gárdony-Pázmánd NKSE 19 10 2 7 494 - 493 22
7.   Szekszárdi FGKC 19 10 0 9 497 - 445 20
8.  Győri ETO KC II 19   9 0 10 493 - 504 18