, 2017.03.06. | Kézilabda

NBII-es csapataink a Solymár otthonában játszottak a hétvégén.

NBII junior
Solymári SC - Vasas 17-28 (8-15)

Vasas: Vásárhely (kapus), Borbély 2, Urbán 2, Benkő 8 (3), Pallagi 2, Sági 5, Ádám
Csere: Lipovics (kapus), Szentkeressy-Kovács 4, Fodor 3, Sebők 1, Szabó 1, Lukács
Kiállítás: 2 perc, ill. 8 perc
Hétméteres: 3/3 ill. 3/3

Varga Márta értékelése:
„Könnyedén vettük az akadályt a fiatal solymári juniorok ellen. Sági Bettina és Benkő Dorottya igazi vezéregyéniségei voltak a csapatnak és Szentkeressy-Kovács Reni eredményes játékának is örültem.”

NBII felnőtt
Solymári SC - Vasas 26-26 (10-18)

Vasas: Márity (kapus), Arany 2, Szeberényi 5 (1), Varjú 3, Németh 2, Kuczora 3, Szatmári 5
Csere: Lipovics (kapus), Huszár 3, Lízer 2, Borbély 1
Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc
Hétméteres: 8/8 ill. 1/1

„Álomszerű első félidei játékkal rukkoltunk elő a solymári felnőtt mérkőzésen. Szatmári Melinda, Szeberényi Flóra és Varjú Liliána ötletesen és eredményesen játszottak. Uraltuk a mérkőzést és a magunk által diktált tempóban kihasználtuk ellenfelünk hibáit. Ezért is volt különösen sokkoló a rémálomszerű folytatás. Érthetetlen kapkodás, rutintalanságból fakadó hibák jellemezték csapatomat a szünet után. A korai időkéréssel sem sikerült rendezni a sorainkat. Ellenfelünk vérszemet kapott és a játékvezetők hathatós segítségével megfordították a mérkőzést. Kuczora Csenge góljával sikerült egyenlítenünk és az egyik pontot elhozni a rendkívül fordulatos mérkőzésen. Nagyon bízom benne, hogy megtanulták a lányok, a mérkőzések 2x30 percből állnak.  Öröm az ürömben, hogy riválisunk hazai pályán vereséget szenvedett, így életben maradtak bajnoki reményeink.”