Jenkei András, 2017.03.06. | Kosárlabda

Szinte végig vezettek a Vasas kosarasai, a hajrát azonban a vendégek bírták jobban.

Vasas Budapest – Atomerőmű SE 82-89 (24-21, 18-19, 22-17, 18-32)
Sport-11 csarnok, 600 néző.
Vezette: Kapitány, Tőzsér, Bagi

Vasas: R. Taylor 13/3, Horváth Á. 14/9, Katona R. 9/6, Pacher 20, R. Wright 16. Csere: Thompson 10/6, Moravcsik, Garamvölgyi, Faragó, Andrássy, Peringer.
Vezetőedző: Sárosi Bulcsú

Paks: Battle 17/3, Kovács Ákos 5, Samenas 7/3, Tiby 17, Watkins 6. Csere: Gilbert 18/9, Will 19/15, Illés.
Edző: Teo Cizmic

Az eredmény alakulása. 4. perc: 9-4. 8. p.: 19-13. 13. p.: 30-29. 17. p.: 38-34. 23. p.: 46-45. 28. p.: 58-53. 34. p.: 71-68. 38. p.: 75-78
Kipontozódott: Samenas (29. p.), Katona R. (39. p.), Gilbert (40. p.)

Sárosi Bulcsú: – Ugyan sokadszor kaptunk ki hasonló forgatókönyv szerint – azaz sokáig vezetés vagy szoros küzdelem, aztán a második félidőben egy rosszabb periódus után fordít és nyer az ellenfél –, érzésem szerint ez a vereség most mégsem ugyanabba a kategóriába sorolandó. Vissza kell néznünk, pontosan mi is történt a kulcsszituációkban ahhoz, hogy érdemi következtetéseket vonhassunk le. Ezen a héten érzésem szerint jó szellemiségben készültünk, ez meg is látszott a csapat játékán, aztán a negyedik negyedre elfáradtunk.

Fotó: kosarsport.hu