Vasas Akadémia – BEAC-Újbuda 66-52 (16-17, 18-8, 15-11, 17-16)

Vasas: Csolics 10, Dúl 11/3, Dusanics 4, Mérész 9, Rochel 9. Csere: Bacsvarova 9/3, Dobos Á. 8, Bajnóczi, Tóth O., Solymosi 6, Farkas F.
Vezetőedző: Igor Szkocsovszki

BEAC: Pál 2, Lelik 5/3, Süle 4, Szabó F. 6, Barnai 8. Csere: Pusztai P. 13, Kocsis F. 2, Suppán 9/3, Boros D. 2, Gocsman 1, György.
Vezetőedző: Balogh Judit

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–2. 8. p.: 12–10. 13. p.: 22–17. 17. p.: 28–21. 23. p.: 36–27. 28. p.: 44–32. 33. p.: 52–40. 38. p.: 61–50

Jól kezdtük a mérkőzést, négy perc elteltével 7:0 állt az eredményjelzőn, vendégeink azonban a negyed végéig fordítani tudtak. Solymosi Noémi távolijával vettük át a vezetést, amit aztán már nem is adtunk ki a kezünkből.
A felsőházi rájátszás szempontjából lényeges sikert arattunk, bár úgy tűnik a sorsunk nem a saját kezünkben van. Mi még a Győrrel és a Cegléddel játszunk, ezeken a meccseken nem igazán vagyunk esélyesek, a PINKK-Pécs viszont két győzelemmel befogna minket a tabellán, az egymás elleni összevetés pedig az ő javukra döntene. Ők az MTK-val és a BEAC-al is játszanak még, ahol megszerezhetik a szükséges pontokat.

Igor Szkocsovszki:
– Izgalmas meccset nyertünk meg. Fiataljaink főleg az első félidőben teljesítettek kiválóan, a folytatásban pedig a külföldiek mutatták meg, hogy miért vannak nálunk. Más-más forgatókönyv zajlott a két játékrészben a pályán, de az összkép számunkra lett kedvező. Nagyon fontos összecsapás volt ez számunkra, és tudtunk élni a lehetőséggel.