Jenkei András, 2017.02.01. | Röplabda

Remek egyéni teljesítményekkel, megingás nélkül, magabiztosan fektette kétvállra ellenfelét a Vasas Óbuda.

Vasas Óbuda – MTK Budapest 3:0 (17, 17, 17)
Folyondár utca, 150 néző.

Vezette:

Vasas Óbuda: Kountoura 3, Sklar 20, Hardy 6, Rountree 12, Török 10, Pekárik 4. Csere: Lévai (liberó), Kiss, Durst.

MTK: Lutter, Szűcs 8, Hackl 8, Lakatos 4, Petőváry 7, Papp 1. Csere: Nagy (liberó), Kilyénfalvi 1, Tímár.
Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Bajnoki rangadóra került sor szerda este a Folyondár utcában, hiszen a forduló előtt harmadik helyen álló MTK Budapest ellen lépett pályára az egy meccsel kevesebb játszó, negyedik pozíciót elfoglaló együttesünk.
Remek hangulatban kezdődött az M4 Sport által élőben közvetített mérkőzés, a csapatok pedig a találkozó tétjének megfelelő, kiegyenlített, jó játékot produkáltak az első percekben (8:7). Tess Rountree és Török Kata is kiemelkedő hatékonysággal fejezte be támadásainkat, Alberto Salomoni négy pontos hazai előnynél kikérte első idejét (17:13). Nem változott a játék képe, sőt, harmadik szélső ütőnk, Emily Sklar is bekapcsolódott a pontgyártásba, így hiába kért ismét időt Salomoni, remek játékkal megnyertük az első szettet (25:17, 1:0).

fotó: Vasas Attila

A második játékrészt ott folytatta együttesünk ahol az elsőt abbahagyta, Török és Sklar parádézott, így a sok rontott nyitás ellenére is magabiztos előnyt építettünk ki (14:8). A jó napot kifogó Elena Kountoura egyre többet foglalkoztatta Meredith Hardy-t is, az MTK Szűcs Kinga és Petőváry Panni pontjaival csak futott az eredmény után (19:14). Sklar a végjátékban is ellenállhatatlan volt, ismét nyolc pontos különbséggel zártuk le a játszmát (25:17, 2:0).

A harmadik szettre sem vettek vissza a mieink, Salomoni gyors időkérése ellenére is óriási magabiztossággal meneteltek a lányok a győzelem felé (8:3). Szűcs Kinga és Hackl Szilvia vezetésével szépen küzdött az MTK, így a mérkőzésen először Jókay Zoltán is élt időkérési lehetőségével (16:15). Mesterünk húzása bevált, a vendégek a találkozó végéig már csak két pontot tudtak szerezni, Sklar egyik legjobb mérkőzését zárta a Vasas Óbuda játékosaként, de az egész csapat hatalmas dicséretet érdemel fantasztikus teljesítményéért (25:17, 3:0).

1. Linamar-Békéscsaba 14 14   - 42:2 42
  2. Fatum-Nyíregyháza 13 10   3 31:12 30
  3. Vasas Óbuda 13 10   3 30:12 29
  4. MTK 14 10   4 31:17 29
  5. UTE 13   8   5 30:20 24
  6. Jászberény 13   8   5 25:17 24
  7. Penta-Gödöllő 14   6   8 25:26 20
  8. Diamant-Kaposvár 14   5   9 19:31 15