Jenkei András, 2017.01.29. | Kosárlabda

A tabellán közvetlenül előtte álló riválistól szenvedett vereséget hazai pályán a Vasas Óbuda.

Vasas Akadémia – ZTE NKK 57-66 (12-17, 18-15, 9-22, 18-12)
Pasaréti út, 100 néző.

Vezette: Fodor A., Praksch, Lövész

Vasas: Csolics 15/3, Dúl 9/3, Dusanics 12/6, Bajnóczi, Dobos 2. Csere: Mérész 8/3, Rochel 11, Solymosi, Tóth O.
Edző: Igor Szkocsovszki

ZTE: Böröndy D., Nagy D. 5, Burkholder 25/12, Hegedűs-Őri 7/3, Bays 7. Csere: Kovács G., Szalay V. 8/3, Orsó 6/3, Böröndy V., Horváth Zs. 8.
Edző: Gáspár Dávid

Az eredmény alakulása: 4. perc: 4-7. 8. p.: 10-14. 13. p.: 17-22. 17. p.: 23-27. 24. p.: 36-39. 27. p.: 36-46. 33. p.: 44-60. 38. p.: 53-62

A legjobb nyolc közé jutás szempontjából fontos mérkőzésen, a tabellán előttünk helyet foglaló, de előzetesen akár legyőzhetőenek is tűnő ellenfelet fogadtak női kosárlabdázóink Pasaréten. A siker azonban elmaradt, igazából megszorongatni sem tudtuk az egerszegieket, akik az elejétől fogva kézben tartották a meccset.

Folyamatosan hátrányban játszottunk, bár a félidő lefújása előtti másodpercekben sikerült egészen közel kerülni hozzájuk. A fordulás után aztán Dusanics remek távolijával a vezetést is átvettük. Ez azonban ellenfelünket indította el a győzelem felé vezető úton, hiszen néhány perccel később már tizenkettővel ők mentek, és az előnyüket megőrizték a végső dudaszóig.