Jenkei András, 2017.01.14. | Röplabda

Két szép győzelemet, öt szerzett pontot könyvelhet el a Vasas Óbuda a zágrábi MEVZA forduló után.

Sokol Post NÖ – Vasas Óbuda 1:3 (-14, -23, 19, -22)
Zágráb.

Vezette: Miklosic, Valentar.

Post: Schmit 4, Janeckova 18, Schmerlaib 4, Kubová 19, Katz 10, Nikic 6. Csere: Melichárková (liberó), Jenner, Stanisic 1.
Vezetőedző: Jiri Siller.

Vasas Óbuda: Kountoura 8, Sklar 15, Pekárik 6, Németh 15, Rountree 23, Hardy 5. Csere: Lévai (liberó), Kiss, Durst.
Vezetőedző: Jókay Zoltán.

A házigazda Mladost elleni, pénteki győzelmet követően az osztrák bajnoki címvédő Sokol Post NÖ várt együttesünkre a zágrábi MEVZA torna második játéknapján.

Kellő önbizalommal kezdte a találkozót csapatunk, remek nyitásainkkal nem tudtak mit kezdeni az osztrákok, így hamar megszereztük a vezetést (4:8). Németh Anett támadásai megoldhatatlan feladat elé állították ellenfelünket, fiatal átlónk pontjaival sikerült tovább növelni az előnyt (9:16). A játszma végén Rountree is beköszönt pár életerős ütéssel, sáncunk is egyre jobban működött, így végül több, mint tíz pontos különbséggel nyertük az első szettet (14:25, 0:1).
A második játszmát már jobban kezdte a Post, ám rontott nyitásaiknak köszönhetően nem szakadtunk le nagyon ellenfelünktől (8:5). A folytatásban szinte kizárólag az osztrákok hibáiból éltünk, a második technikai szünet után, egy gyors időkérés-váltást követően Németh bombájával kiegyenlítettünk (18:18). A végjátékban Sklar egyre hatékonyabbnak bizonyult, így Rountree pontját követően minimális különbséggel ugyan, de a második játszmát is behúztuk (23:25, 0:2).

A harmadik szett elején egyértelműen a Post dominált, Jókay Zoltán előbb három, majd öt pontos hátrányunknál kért időt, majd feladót is cserélt (12:7). Durst többet foglalkoztatta a centereket, ám hiába közelítettük meg két pontra ellenfelünket, egyik kulcsemberünket, Emily Sklart a játékból teljesen kivéve ismét ellépett az osztrák címvédő (20:16). Az utolsó percekben sem tudtunk megújulni, szépített a Post NÖ (25:19, 1:2).
A folytatásra visszatért a pályára Kountoura, továbbra is játékban tartotta a centereket, ezzel szélső ütőinknek is könnyebb dolga volt a támadások befejezésekor (9:14). Rountree két szép blokkal, majd egy gyönyörű vonalütéssel tovább növelte előnyünket, közel kerültünk a három pont megszerzéséhez (13:20). Az utolsó percekben szépen zárkózott a Post, Sklar és Rountree keze azonban nem remegett meg, így második meccsét is megnyerte csapatunk. (22:25, 1:3).