Jenkei András, 2017.01.15. | Kosárlabda

Szép és fontos győzelmet aratott a Vasas Budapest csapata a bajnokság 13. fordulójában.

Vasas Budapest – PVSK-Pannonpower 90-80 (30-16, 24-21, 16-26, 20-17)
Sport 11 csarnok, Kánai út, 650 néző.
Vezette: Papp P., Fodor A., Vida B.

Vasas: Taylor 15/3, Horváth Á. 12/9, Thompson 15/3, Pacher 7/3, Wright 17. Csere: Katona R. 17/15, Moravcsik, Garamvölgyi 5, Faragó 2, Peringer, Kozma N.
Edző: Sárosi Bulcsú

Pécs: Nelson 18/6, C. Smith 9/3, Demeter, Bíró O. 4, Sejfic 19. Csere: Halász 17/12, Antoni 2, Budimir 5/3, Harazin 6.
Edző: Csirke Ferenc

Az eredmény alakulása. 4. perc: 13-4. 8. p.: 23-13. 13. p.: 46-20. 17. p.: 50-30. 23. p.: 56-44. 28. p.: 67-59. 34. p.: 78–70. 38. p.: 84-77

Kipontozódott: Pacher (40. p.)

A forduló előtt a bajnokság harmadik helyén álló  PVSK vendégjátéka bennmaradásért harcoló együttesünk számára egyáltalán nem ígérkezett könnyű menetnek. Még úgy sem, hogy mi egy új centerrel, a Szolnokról igazolt Ryan Wright-al erősödtünk, míg a hírek szerint ellenfelünknek több problémával is szembe kellett néznie a közelmúltban.

fotó: Bornyi Márton

Álomszerűen kezdődött (8-0), és úgy is folytatódott a találkozó.  A második negyed elején – a 13. percben – remek dobóformánknak köszönhetően, már 46 pontnál jártunk, ami bizony egyértelműen megsüvegelendő teljesítmény. Légiósaink mellett Katona Róbert (százszázalékos triplamutató – 4/4 – ebben az időszakban), és Horváth Ákos keze sem remegett. A félidőre tizenhét pontos előnnyel mehettünk.

A térfélcsere viszont úgy tűnt megviselte kosarasainkat, elszállt az addigi jó ritmust, kevés volt az elképzelés, amit ellenfelünk jól ki is használt és csökkenteni tudta a különbséget. A harmadik negyed legvégén Horváth triplája kellett ahhoz, hogy ne legyenek teljesen a nyakunkon a pécsiek. A hajrában aztán sikerült ismét elkapni a fonalat, így végül nem kellett komolyan aggódni amiatt, hogy esetleg nem sikerül behúzni a meccset.

Sárosi Bulcsú vezetőedző:
- A mérkőzés előtti napokban több pozitív impulzus is érte a csapatot, ennek következtében feldobódottá vált a hangulat. Reménykedtem én is a sikerben, előzetesen is "nyerhető szaga" volt ennek a találkozónak. Céltudatos, okos játékot mutattunk az elejétől fogva, és ezúttal is jelentkezett a mérkőzéseinkre többször jellemző extra dobóforma, csak míg eddig ennek a szenvedői voltunk, ezúttal "elkövetőkké" váltunk. Az első félidőben egyértelműen nagyot alakítottunk. A szünet azonban hozott némi törést, szerencsére a végjátékra összeszedték magukat játékosaim, és nem forgott veszélyben ez a szép siker.
Örömteli Ryan Wright hatékony, eredményes bemutatkozása. Egy ideje már érzékelhető volt, hogy a védekezésünkből hiányzik a klasszikus "ötös" játékos. Támadásban Pacher megoldotta ezt a feladatot, ám hátul a lepattanók gyűjtésében mindenképpen szükségünk volt valakire. Úgy látom Wright  képes kezelni ezt a problémánkat.
A ma látottak alapján is bízom a sikeres folytatásban, a mezőnyben eddig egyedüliként játszottunk a tizenháromból nyolc meccset is idegenben. Jó csapatokat fogadunk majd, de kiegyenlítettnek tűnik a bajnokság, nincs nagy különbség a résztvevők között, megerősödve elmozdulhatunk az alsó fertályból. Ahhoz, hogy rájátszás nélkül biztosítsuk az NB I-et a Vasasnak két csapatot kell megelőznünk.