Az új év első bajnokiján a Vasas kosarasai alulmaradtak a pécsiekkel szemben.

PINKK-Pécsi 424 – Vasas Akadémia 72-57 (16-26, 18-10, 10-10, 28-11)

Pécs: Sánta 5, Ruják 5/3, Benke 5/3, Bozóki 6, Kovalcsik 8. Csere: Risztics 11/9, Markovics 10/6, Gémes-Sarok 20/12, Martonosi, Sera 2.
Edző: Halmai Gábor

Vasas: Csolics 10/3, Bacsvarova 8, Dúl 15, Mérész 4, Rochel 15. Csere: Bajnóczi 3/3, Dobos 2.
Edző: Igor Szkocsovszki

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–10. 8. p.: 11–23. 13. p.: 23–28. 17. p.: 28–30. 23. p.: 36–36. 27. p.: 44–38. 34. p.: 52–52. 38. p.: 63–57
Kipontozódott: Bozóki (37. p.)

A legjobb nyolc közé jutás szempontjából kiemelt jelentőséggel bírt baranyai vendégszereplésünk. Ősszel Pasaréten felülmúltuk ellenfelünket, egy mostani esetleges győzelem nagy lépést jelentett volna a felsőházi rájátszás felé. Az első percekben látottak táplálták a reményt, fegyelmezett játékunknak köszönhetően tízpontos előnnyel zártuk az első negyedet.
Ezután viszont már nem sok okunk volt az örömre. Egyre pontatlanabbakká váltunk, a hazaiak elszántan kapaszkodtak, bár  a félidőre még minimális vezetéssel vonulhattunk, és ezt hullámzó játék után a harmadik felvonásban is tartani tudtunk. A zárószakasz viszont nagyon nem sikerült, gyatra  védekezésünknek köszönhetően rengeteg kosarat kapnunk, a támadások során meghozott rossz döntések pedig elvették az esélyét, hogy szoros legyen a végjáték.

Nagy baj persze nincs, fiatal együttesünk továbbra is vetélytársai előtt áll a tabellán. A cél pedig adott, egyre javuló játékkal ezt a pozíciót a folytatásban  is meg kell tartani.

Igor Szkocsovszki, vezetőedző:
- Sajnos nem sikerült Pécsett véghez vinni azt, amit nagyon akartunk.  A jó első negyedet nem tudtuk folytatni. A másodikban védekezésünk szemmel láthatóan nem volt százszázalékos, de támadásaink még rendben voltak, így a félidőt vezetéssel zártuk.
A folytatásban nagy volt a harc, mindkét csapat szorosan védekezett, így sok kosár  egyik oldalon sem  esett.  Sajnos védőmunkánk idővel szétesett, míg ellenfelünk  végig kifejezetten eredményesen támadott. Sajnos nem volt erőnk visszajönni a meccsbe, miután sorba rossz döntéseket hoztunk.
Vereségünk ellenére azért nagyon örültem, Dúl Panka játékának, aki a mai mérkőzésen is extra teljesítményt nyújtott.

1. UNIQA Sopron 11 9   2 910-703 0.909
  2. Atomerőmű KSC Szekszárd 11 9   2 808-644 0.909
  3. CMB CARGO UNI Győr 10 8   2 783-675 0.900
  4. PEAC-Pécs 11 8   3 789-726 0.864
  5. VBW CEKK Cegléd 11 7   4 865-754 0.818
  6. Aluinvent DVTK Miskolc 11 6   5 782-666 0.773
  7. ZTE Női KK 10 5   5 656-685 0.750
  8. Vasas Akadémia 11 3   8 681-825 0.636