Jenkei András, 2016.11.05. | Kosárlabda

A bajnokságban eddig remeklő ellenféllel szemben nem igazán ment a játék a Vasas Akadémia kosarasainak.

Vasas Akadémia – Atomerőmű-KSC Szekszárd 52-76 (14-14, 14-28, 15-16, 9-18)
Pasaréti út, 80 néző.

Vezette: Jakab, Rácz Zs., Hervay

Vasas: Csolics 12/3, Dúl 8/6, Bacsvarova 5/3, Bajnóczi 6, Rochel 8. Csere: Solymosi 4, Bernáth, Zsilinszki, Markó D. 9/3, Tóth O.
Edző: Igor Szkocsovszki

Szekszárd: Scsekics 2, Gereben 9/3, Bálint 13/9, Erkic 15/3, Lisec 15. Csere: Mansaré 2, Studer Á. 8/6, Barber 6, Studer Zs. 6/3.
Edző: Djokics Zseljko

Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–2. 9. p.: 10–12. 13. p.: 21–21. 17. p.: 26–33. 23. p.: 33–47. 28. p.: 37–53. 33. p.: 48–64. 37. p.: 50–76

Kipontozódott: Studer Zs. (38. p.)

Jól kezdtük a meccset, hiszen az ötödik perc kezdetén 8:2-re vezettünk, elsősorban amerikai légiósunk Cassandra Rochel jóvoltából, aki hat pontja mellett a lepattanó gyűjtésben is jeleskedett. A negyed ellenfelünk pontos távolijainak köszönhetően mégis döntetlennel zárult. A folytatásban néhány percig még tudtuk tartani a lépést, ám vendégeink pontosan célozva a félidő lefújásáig eldöntötték a találkozó kimenetelét.

A második játékékrész már nem hozott izgalmakat, elsősorban alacsony dobószázalékunknak köszönhetően, nem tudtuk reményt keltően csökkenteni hátrányunkat.

Egy hét múlva a  BEAC vendégeiként lépnek pályára  a lányok.

1. PEAC-Pécs 6 6 457–374 1.000
  2. Atomerőmű KSC Szekszárd 6 5 1 441–359 0.917
  3. UNIQA Sopron 6 4 2 532–396 0.833
  4. VBW CEKK Cegléd 6 4 2 494–398 0.833
  5. CMB CARGO UNI Győr 6 4 2 456–411 0.833
  6. Aluinvent DVTK Miskolc 5 3 2 343–314 0.800
  7. ZTE NKK 5 3 2 346–345 0.800
  8. Vasas Akadémia 7 2 5 419–524 0.643