Jenkei Dániel, 2016.10.30. | Jégkorong

Juniorcsapatunk a hétvégi dupla forduló első állomásaként kikapott a Villachtól.

A Linz elleni hazai, egyben nem várt vereség után nehéz feladat előtt állt a Vasas-Continental, merthogy a csoportbeli nagy rivális Villach otthonában kellett bizonyítani. Ráadásul ez egy kétmeccses hétvége első felvonásaként esett meg, egy nyilvánvaló fárasztó út után.

Ez persze nem mentség, mások is sokat utaznak, a Linz is így tett például az előző körben. A Villach-hal egyébként már összefutottunk ebben a szezonban, akkor sikerült őket a Jégpalotában legyőzni, méghozzá 3-0-ra.

Közvetlen riválisunkról van szó, ezért lett volna fontos a pontszerzés. A 11. percben viszont hátrányba kerültünk, emberhátrányba és gólhátrányba is. Ezt viszont szinte azonnal sikerült egalizálni, Horváth András szerzett gólt (1-1).

A második harmadban gyorsan szerzett ismét vezetést a Villach, az utolsó húsz percben kellett rátennie csapatunknak egy lapáttal. Sajnos, nem jól indult a szakasz, mert az 51. percben kettőre nőtt a Villach előnye, és a folytatásban sem sikerült ritmust váltani.

A vége 5-1-es Villach-győzelem.

A Vasas legközelebb vasárnap, a Jesenice otthonában játszik. Az is fontos meccs lesz.