Első hazai NB I-es meccsükön rangadót nyertek férfi kosarasaink.

Vasas Budapest – MAFC 93-85 (19-25, 30-22, 17-22, 27-16)
Sport 11 csarnok, Kánai út, 800 néző.
Vezette: Pálla, Hegedűs T., Minár

Vasas: Taylor 30/9, Horváth Á. 6/6, Thompson 14, Garamvölgyi 10, Pacher 16. Csere: Faragó 4, Moravcsik 4, Katona R. 2, Andrássy 7/6, Peringer. Edző: Sárosi Bulcsú

MAFC: Smith 15/3, Misek 13/3, Kovács Ádám 8, Sihota 20/6, Poscic 16. Csere: Lakits 2, Hardin 11/9. Edző: Garai Péter
Az eredmény alakulása: 4. perc: 11–11. 8. p.: 17–20. 13. p.: 27–34. 18. p.: 43–47. 23. p.: 51–54. 28. p.: 62–66. 33. p.: 70–76. 36. p.: 78–76. 39. p.: 89–83
Kipontozódott: Misek (40. p.)

Nagy várakozás előzte meg a Vasas-MAFC férfi NB I-es kosárlabda találkozót. Ez volt a szezon harmadik meccse, de az élvonalban debütáló együttesünk számára az első találkozó hazai közönség előtt.

A hazai szó némiképp idézőjelben értendő, hiszen a Sport11 Csarnok lett Sárosi Bulcsú csapatának otthona, a lelkes, főleg ifjú Vasas akadémistákból álló szurkolóhadat elnézve azonban ez az idézőjel hamar eltűnt, amikor a helyszínre értünk. Tényleg remek derbihangulat uralkodott a lelátón kedd délután a két patinás fővárosi egyesület meccsén.

Aztán ahogy elkezdődött, szinte rögtön vége is lett, szerencsére csak egy időre, hiszen Sam Thompson gyűrűszakító zsákolása után hosszabb kényszerszünet következett. Ez szemmel láthatóan a mieinket viselte meg jobban, nehezen találtuk a ritmus, már tizennéggyel is ment a MAFC, de a nagyszünetig sikerült visszakapaszkodni.

A végjátékban pedig a Vasas-szív volt a helyén, a harminc pontig jutó Taylor vezérletével a kulcspillanatokból mi jöttünk ki jobban, így a végén viszonylag magabiztos, nyolcpontos különbséggel szereztük meg a győzelmet, azaz a Vasas férfi kosárlabdájának történelmi első sikerét az élvonalban!