Jenkei András, 2016.10.22. | Röplabda

A bajnoki rajton az MTK vendégeként háromszettes vereséget szenvedett a Vasas Óbuda.

MTK-Budapest – Vasas Óbuda 3:0 (21, 25, 19)
Városmajor, 200 néző.

Vezette: Ujházi, Kiss.

Vasas Óbuda: Kountoura 2, Sklar 15, Hardy 7, Rountree 9, Török 4, Szedmák 2. Csere: Bánlaki (liberó), Durst 1, Kiss 4. Németh 1.
Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az első szettet a hazaiak kezdték jobban, a mieink nem igazán érezték a játék ritmusát, így Jókay Zoltán hamar időkérésre kényszerült (13:10). Emily Sklar pontjainak köszönhetően szorosan alakult az eredmény, de csapatunk kissé lélektelen játéka megbosszulta magát, így az MTK szerezte meg a vezetést (25:21, 1:0).
A második játszmában már jobb rajtot vett együttesünk, Rountree támadásait követően Alberto Salomoni ki is kérte első idejét (11:13). A hazaiak keményen megküzdöttek minden egyes pontért, míg együttesünk továbbra is inkább csak takaréklángon égett (20:20). A végjáték kiélezett küzdelmet hozott, a szett azonban ismét a rendkívül stabilan, jól játszó kék-fehéreké lett (27:25, 2:0).
A harmadik szettre teljesen összeomlott csapatunk, az MTK hét pontos előnyre tett szert (16:9). Egyetlen rövid fellángolást leszámítva mintha pályán sem lettek volna a mieink, a győzelmet csak egy csapat akarta igazán. Az MTK-Budapest teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot, a mieink elszántságot nem mutató, gyenge játékkal kezdték az ide bajnokságot (25:19, 3:0).

Nézd HD minőségben, válts 360p-ről 720p-re!