Jenkei András, 2016.10.02. | Kosárlabda

Váratlan, de teljesen megszolgált győzelmet aratott a Vasas Akadémia az NB I A-s bajnokság első fordulójában a PINKK-Pécs ellen Pasaréten.

Vasas Akadémia – PINKK-Pécsi 424 63-54 (13-21, 14-12, 23-16, 13-5)
Pasaréti út, 150 néző.

Vezette: Földházi, Hegedűs T., Mészáros B.

Vasas: Csolics 19/6, Bacsvarova 23/3, Bajnóczi, Dobos 2, Rochel 6. Csere: Dúl 7/3, Zsilinszki 4, Tóth O., Mérész 2.
Edző: Igor Szkocsovszki

PINKK: Ruják N. 8, Benke S. 3, Gémes-Sarok 2, Bozóki 10, Markovics 7. Csere: Whiteside 11, Kovalcsik 4, Séra 4, Szabó D. 4, Sánta, Martonosi 1.
Edző: Laczka Miklós

Az eredmény alakulása: 4. p.: 6–8. 9. p.: 10–19. 13. p.: 19–23. 16. p.: 27–25. 18. p.: 27–28. 24. p.: 36–39. 28. p.: 44–48. 32. p.: 55–49. 39. p.: 60–52

Kipontozódott: Dobos (34. p.), Rochel (37. p.)

Az új idény rajtjára nagymértékben átalakult a Vasas Akadémia kerete. Igor Szkocsovszki személyében új vezetőedző mutatkozott be a csapat élén, tavalyi ifjú alapembereink közül pedig elsősorban tanulmányaik folytatása miatt négyen is távoztak. Helyükre három külföldi és egy magyar kosaras érkezett. A szerb irányító Sznezana Csolics, valamint a bolgár támadó Radoslava Bacsvarova komoly nemzetközi tapasztalattal rendelkezik, és a két center, a 193 centis amerikai Cassie Rochel, valamint a korosztályos válogatott múlttal rendelkező kecskeméti Dobos Ágnes is komoly erősítésnek tűnik.

A fenti megállapítást az első bajnokink végeredménye is tükrözi, hiszen az elmúlt években elképzelhetetlennek tűnt egy, a pécsihez hasonló erősségű csapat legyőzése. Szombat este Pasaréten viszont ez megtörtént!

Igaz az első negyed alapján ez még nem tűnt reálisnak. A találkozó első pontját ugyan amerikai légiósunk révén mi szereztük, ellenfelünk azonban rövidesen átvette az irányítást, és nyolc pont előnnyel zárta az első játékszakaszt, ami akár nagyobb is lehetett volna, ám a dudaszó pillanatában Csolics betalált a hárompontos vonalon kívülről.

A folytatásban a tizenhat esztendős Dúl Panka hárompontosával indítottunk, majd elsősorban Bacsvarova eredményessége révén nem csak a hátrányt tüntettük el, hanem a vezetést is átvettük rövid időre. A nagyszünetre azonban pécsi előnnyel mehettek a csapatok.

A pihenő után öt percre volt szükség, hogy a saját nevelésű Dúl Panna újabb kosara  után ismét átvegyük a vezetést. A harmadik negyed zárásakor Csolics pontjai minimális (50-49) előnyt jelentettek, ám a végkimenetel meglehetősen bizonytalannak tűnt, hiszen ekkor Bacsvarova és Rochel már jó ideje négy személyivel  játszott.

Azonban hajrában is egységes volt a csapat, a lányok változatlanul remekül küzdöttek, mindössze öt pontot engedélyeztek az ellenfélnek, és nagyobb izgalmak nélkül született meg az első győzelem.