Jenkei Dániel, 2016.05.18. | Úszás

A londoni Európa-bajnokság második napján 200 háton csapott elsőként célba Hosszú Katinka.

Az Iron Lady számára már a döntőbe kerülés is megerőltető feladat volt 200 háton, hiszen hétfőn a 400 vegyes mellett kellett kvalifikálnia magát, de magabiztosan abszolválta a feladatot.

A kedd esti fináléban a vártnak megfelelően az ukrán Zevina bizonyult a legkeményebb ellenfélnek. Klubunk úszója pokoli tempót diktált az első százon, ezután Zevina közeledett, de a hajrában Katinka volt az erősebb, így a második aranyat is begyűjtötte Londonban, és megelőzte Egerszegi Krisztinát az örökrangsorban. A mostani, 2:07.01-es győztes idő nagyjából egy másodperccel marad el az egyéni csúcsától.

A bajnoknő elmondta, hogy boldog, mert ebben a számban ez az első nagy versenyen aratott győzelme, az erős kezdés pedig tudatos taktika volt, hiszen az ellenfeleket ismerve vélhetően Rióban is erre a stratégiára lesz majd szüksége.

További jó hír, hogy a LEN Hosszú Katinkát választotta a 2015-ös év legjobb európai úszónőjének, ezt az elismerést is az Európa-bajnokságon adták át neki.

A show folytatódik, hiszen szerdán elkezdődnek a küzdelmek 100 háton és 200 vegyesen.

Fotó: Reuters