, 2016.05.11. | Kézilabda

Rinyamenti KC elleni győzelmével megszerezte a bajnoki címet junior csapatunk.

Vasas SC-Rinyamenti KC 30-14 (16-5)
Vasas: Márity (kapus), Kindlik, Zatlukál 1, Kerék 2, Keszthelyi 2, Kuczora 3, Szatmári 7
Csere: Magera (kapus), Szeberényi 5 (2), Dóczi 1 (1), Arany 3, Benkő 3, Kolev 1, Nyitrai 1, Szabó 1, Ádám
Kiállítás: 4 perc, ill. 4 perc
Hétméteres: 5/3, ill. 5/3

Varga Márta értékelése:
„Fiatal nagyatádi csapattal mérkőztünk meg, a tét a bajnoki cím megszerzése volt egy fordulóval a bajnokság vége előtt. Az első negyedóra elteltével már 8-1 volt a javunkra. Jól védekeztünk, támadásban Szatmári Melinda és Benkő Dorottya teljesítménye volt elismerésre méltó. A folytatásban sem volt gond a védelmünkkel, Márity Laura védéseiből pedig sokat indítottunk, a látványra törekedtek a lányok. A második félidőben teljes sorcserét hajtottunk végre, játéklehetőséget adva ezzel mindenkinek. Szeberényi Flóra és Arany Rebeka remekül élt is ezzel a lehetőséggel. Védekezésünk már nem volt annyira feszes és a támadásban is egy-két hiba belecsúszott, de magabiztos győzelmünkkel bajnokok lettünk. Gratulálok az egész csapatnak! Köszönjük szurkolóinknak a biztatást és az ünneplést, megérdemelték a lányok. A jövő heti Mohács elleni találkozónkon felszabadultan öröm kézilabdát játszva búcsúzhatunk a 2015/16.-os bajnoki szezontól VAUUU!”