Jenkei András, 2016.03.03. | Röplabda

Az alapszakasz utolsó előtti mérkőzését magabiztosan nyerte hazai pályán a Vasas Óbuda.

Vasas Óbuda – FATUM-Nyíregyháza 3:0 (18, 23, 15)
Folyondár utca, 300 néző.

Vezette: Vári, Kiss Z.

Vasas Óbuda: Sousa 2, Miklai 19, Hardy 4, Villám 9, Rountree 9, Vacsi 5. Csere: Tóth A., Szombathelyi Sz. (liberók), Nagy E. 1, Bodovics 3.

Nyíregyháza: Genesis 2, Kovács E. 2, Vén 5, Ramdin 8, Sikos 9, Kyoseva 8. Csere: Tóth F. (liberó), Sitku, Kundrák, Ilyés 4, Andrejkovics 1.
Vezetőedző: Kőhalmi Richárd.

A mérkőzést Villám Lilla vezérletével a mieink kezdték jobban, ám a kezdetben sokat hibázó Nyíregyháza néhány perc leforgása alatt egyenlíteni tudott (9:9). Egyik csapat sem találta igazán saját játékát, kissé pontatlanul röplabdázott mindkét együttes, fej-fej mellett haladtak a felek (16:15). A második technikai szünet után Kovács Edinát alaposan megnyitotta együttesünk, a taktikai húzás pedig bevált, bő húsz percnyi játék után így előnybe került csapatunk (25:18, 1:0).

fotó: Doba István

A második játszmában sokáig a vendégek domináltak, Jókay Zoltán egyre elégedetlenebb volt csapatával, a játszma derekán pedig kénytelen volt időt kérni (11:13). Jót tett a szünet csapatunknak, Vacsi Evelin pontjaival fordítottak a lányok, így néhány perccel később már Kőhalmi Richárd hívta magához együttesét (21:19). Hiába, Miklai Zsanett a végjátékban ellenállhatatlannak bizonyult, így két szettesre növelte előnyét csapatunk (25:23, 2:0).

A harmadik szettre mindkét centerét lecserélte Jókay Zoltán, valamint Szombathelyi Szandra is visszatért sérülését követően, igaz, még „csak” liberóként. Az előző, szorosan elveszített játszma kissé megtörte a vendégek lendületét, de bolgár centerük, Kyoseva ekkor még meccsben tartotta a nyírségieket (16:13).  A folytatásban azonban már ő sem tudott segíteni csapatán, a mérkőzés hátralévő perceiben mindössze két pontra futotta a Nyíregyháza erejéből, lányaink így sima, három szettes győzelmet arattak. A könnyed győzelem egyúttal önbizalmat adhat lányainknak a rájátszás első körére is, hiszen a bajnoki negyeddöntőben épp a FATUM-Nyíregyháza lesz a mieink ellenfele (25:15, 3:0).