, 2016.02.24. | Kézilabda

Az NBII-es felnőtt bajnokságban induló juniorok, illetve a junior bajnokságban induló serdülők is győzelemmel kezdték a tavaszi szezont.

Felnőtt:
Vasas – Kinizsi TTK 21-17 (13-8)
Vasas: Márity (kapus) - Kindlik 2, Tóth 3, Jávorszky, Dóczi, Kerék 5(2), Ködmön 5. Csere: Magera (kapus), Kolev 3, Benkő 1, Bottlik 1, Szatmári 1, Huszár, Keszthelyi, Szemerédi.
Kiállítás: 16 perc ill. 12 perc
Hétméteres: 3/2 ill. 4/3

Varga Márta vezetőedző nyilatkozata:
"A felkészülési tornánkon egy gólos vereséget szenvedtünk ellenfelünktől. Kicsit álmosan kezdtük a mérkőzést,10 percet kellett várnunk az első találatunkra. Szélsőink, Ködmön Kriszti és Kindlik Bianka góljainak köszönhetően a félidő derekára a vezetést is sikerült átvennünk. Feljavuló védelmünk mögött Márity Laura fontos labdákat védett, így sikerült öt gólos előnnyel fordulni. A második félidőben támadásban Kolev Réka átlövésből volt többször is eredményes. Pici megingás után – három kapott gól egymás után - Kerék Fanni fontos góljainak örülhettünk.  A szünet után kissé visszaesett a játék színvonala, de a győzelmünk megérdemelt volt."

Junior:
Vasas – Kinizsi TTK 34-22 (15-11)
Vasas: Janda (kapus), Kis 5, Kondrát 2, Varjú 6, Tihanyi 4, Szeberényi 6, Chrysafidu 1. Csere: Molnár (kapus), Házi 5, Györey 2, Tordy 1, Török 1, Serley.
Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc
Hétméteres: 7/7 ill. 4/1

Komjáti Zsuzsa edző értékelése:
"A mérkőzésen pihenőt kapott Arany Rebeka, Kuczora Csenge és Magera Noémi. Nehezen lendültünk bele a mérkőzésbe, védekezésünk ismét lazának tűnt, de miután ezt ki tudtuk javítani fokozatosan húztunk el az ellenféltől. Kemény, határozott védekezésünk felőrölte az ellenfelet. Mindkét fiatal kapusunk kapott 1-1 félidőnyi lehetőséget, kisebb hibáktól eltekintve jól teljesítettek. Elégedett vagyok a 34 lőtt góllal, támadó játékunk ötletes és kreatív volt."