Az óév utolsó előtti tétmérkőzésén Gödöllőn nyert a Vasas Óbuda.

TEVA Gödöllő – Vasas Óbuda 1:3 (21, -22, -21, -7)

Gödöllő: Czina 7, Nagy K. 1, Takács D. 12, Szabó A. 15, Széles 11, Stefanik 4. Csere: Bánlaki (liberó), Hornok 1, Szabó B.

Vasas: Miklai 24, Sousa 5, Klein 11, Rountree 17, Hardy 6, Bodovics 4. Csere: Tóth A. (liberó), Szombathelyi Sz. 2.

1. játszma: 8:4, 11:9, 18:11, 22:13, 24:21.
2. játszma: 4:5, 8:5, 14:8, 16:13, 16:20, 19:24.
3. játszma: 8:6, 11:14, 12:16, 12:21, 20:23.
4. játszma: 6:8, 7:12, 8:16, 14:20, 16:24.

Az évvége második Közép-európai Liga mérkőzésén már győztesen hagyták el a pályát a lányok, de a mutatott játék még mindig meglehetősen hullámzó volt. A látványos és hatékony időszakokak között ismét bosszantó – főként figyelmetlenségből adódó – hibázások jellemezték a találkozót.

Jókay Zoltán visszavitte Miklai Zsanettet a szélre, helyét Bodovics Hanna vette át centerként, Szombathelyi Szandra pedig a kispadra szorult. Az első játszmában az osztrákok elleni meccshez hasonlóan indiszponáltan és pontatlanul játszott együttesünk, Pully Klein, majd az őt váltó Szombathelyi sem tudott hozzátenni a játékhoz, a hazaiak már kilenc ponttal is vezettek. A fiatal Bodovics nyitássorozatával két pontra tudott zárkózni együttesünk, és bár a szettet végül elveszítettük, a mérkőzésbe visszatért csapatunk (25:21, 1:0).

A második szettet Szabó Adrienn vezetésével ismét a Gödöllő kezdte jobban, Szombathelyi helyére öt pontos hazai előnynél visszatért Klein. A hazaiak tovább növelték előnyüket, ám két kiváló nyitássorozattal - Bodovics és Miklai révén -, könnyedén ledolgoztuk azt. Ekkor végre átszakadt a gát, csapatunk játéka feljavult, így Horváth András cseréi ellenére is egyenlítettek a mieink (22:25, 1:1).

A harmadik játszmában már egyértelműen a Vasas Óbuda dominált, Miklai Zsanett különösen elemében volt, Bodovics nyitásaival pedig továbbra sem tudott mit kezdeni a hazai együttes. A játszma közepén Pully Klein is beszállt a pontgyártásba, csapatunk már nyolc ponttal is vezetett. A szett végén nyitásfogadásunk pillanatok alatt elemeire hullott, Takács Doroti öt ászt osztott el a mieink között, ám ez már csak az eredmény kozmetikázásra volt elég, Rountree támadásával lezártuk a szettet (21:25, 1:2).

A folytatás ismét Miklai Zsanettről szólt, szélső ütőnk még bal kézzel is eredményes tudott lenni, a második technikai szünetre már nyolc pontos volt a Vasas-előny. A különbség a játszma végéig már nem változott, így három ponttal gazdagodott csapatunk és továbbra is tartja rájátszást érő, negyedik pozícióját a Közép-európai Liga tabelláján (17:25, 1:3).