Kiütéses sikerrel jöttünk ki a Békéscsaba elleni élet-halál mérkőzésből.

Vasas: Hermány – Preklet, Debreceni, T. Pajovics, Hangya – Vida M., Vukaszovics – Könyves N. (Lázok, 84.), Pavlov, Czvitkovics – Ádám (Kenesei 77.).

Békéscsaba:  Ilizi – Vadász, Vaskó, Damjanovic, Fabio – Bényei (Birtalan, 77.), Piermayr, Spitzmüller (Kertész, 59.), Laczkó Zs. – Viczián (Juhász, 20.), Punosevac.
Vezetőedző: Zoran Szpisljak

Gólszerző: Könyves (41. 52.), Pavlov (64.), Kenesei (84. p. 11-esből)
Sárga lap: Pajovics (21.), Preklet (53.), Debreceni (58.), Preklet (81.). ill. Bényei (66.), (Laczkó, 79.)

Természetesen túlzás egy decemberi mérkőzésre a sorsdöntő szót használni, de tény és való, hogy amennyiben a Puskás Akadémia után a Békéscsaba is három ponttal távozott volna az Illovszky-stadionból, akkor nagyon komoly hátrányba került volna csapatunk a tabellán.

Az első tíz percben erre látszott némi esély, a vendégek veszélyesebben kezdtek, és egy ízben csak a szerencse és a kapufa mentette meg Hermányt a kapitulálástól. A kezdeti rohamok után aztán szép lassan kiegyenlítődött a játék, ami a színvonalnak nemigen tett jót, hiszen a 41. percig nem tudtunk értékelhető jelenetet feljegyezni.

Ekkor viszont a kezdőként bizalmat kapó Ádám Martin remek mozdulattal fordult le védőjéről, megcélozta a hosszú sarkot, a kapufáról kifelé pattanó lövését pedig Könyves rúgta a hálóba. Innentől kezdve már rólunk szólt a meccs, sokkal higgadtabbá, kombinatívabbá vált Simon Antal csapatának játéka.

A második félidőben Könyves egy remek kiugratás után duplázni tudott, majd Pavlov is betalált közelről, de a legnagyobb örömet mégis Kenesei Krisztián tizenegyesgólja jelentette, veterán támadónkat hosszas ünneplésben részesítették a szurkolók.

Vasas-Békéscsaba tehát 4-0, a végeredmény önmagáért beszél, ha sikerül ezt az önbizalmat megtartani, akkor lehet rá esély, hogy meglovagoljuk a mai hullámot, és tovább folytassuk a felzárkózást a tabellán.