Jenkei András, 2015.11.21. | Labdarúgás

A hosszabb bajnoki szünet után sem sikerült változtani az utóbbi fordulók tendenciáján a Vasas futballistáinak.

Videoton Vasas 2-0 (2-0)
Székesfehérvár, 1600 néző.

Vezette:  Pintér (Lémon, Kóbor Péter)

Videoton: Danilovics - Szolnoki, Vinícius, Juhász, Nego - Pátkai, Pölöskei - Oliveira (Suljic 62), Kovács I., Gyurcsó (Sejben 75) - Feczesin (Rudolf 82).
Vezetőedző: Horváth Ferenc

Vasas: Nagy G. - Preklet, Grúz, Debreceni, Pajovic - Vida, Vukasovic, Adamovic (Könyves 46) - Pavlov, Remili (Berecz 84), Ubiparip (Novák 75).
Vezetőedző: Simon Antal

Gólszerző: Kovács I. (11.),  Gyurcsó (33.)

Nem úgy indult, hogy vereség lesz a  vége, hiszen az első öt percben két gólszerzési lehetőséget is elpuskáztunk, a hazaiak csak ezután kezdtek magukhoz térni. A félidő közepe táján viszont két távoli lövés után már 2-0 volt oda, bár ha a Videoton kapuja előtt pontosabbak vagyunk, akkor akár partiban is maradhattunk volna.
A második játékrészben is kihagytuk a helyzeteinket, gól nélkül pedig nehéz sikeres meccset vívni...

1. Ferencvárosi TC 15 13 1 1 32–7 40
  2. Paksi FC 15 8 4 3 23–12 28
  3. MTK Budapest 15 7 4 4 20–14 25
  4. DVSC-Teva 15 6 6 3 22–14 24
  5. Szombathelyi Haladás 15 6 6 3 12–12 24
  6. Videoton FC 15 7 8 18–17 21
  7. Újpest FC 15 5 6 4 20–17 21
  8. Budapest Honvéd 15 4 5 6 17–20 17