Jenkei András, 2015.11.12. | Röplabda

A Vasas Óbuda Challenge-kupa mérkőzésen négy szettben győzte le osztrák ellenfelét.

Vasas Óbuda – UVC Holding Graz (osztrák) 3:1 (9, -25, 22, 21)
Fáy utca, 200 néző.

Vezette: Emiroglu (török), Kukasinau (fehérorosz)

Vasas: Miklai 10, Rountree 9, Sousa 9, Hardy 14, Klein 6, Vacsi 17. Csere: Tóth A. (liberó), Szombathelyi Sz. 8.
Vezetőedző: Jókay Zoltán

Graz: Jerkovic 3, Dumphart 6, Dörfler 7, Böhm, Ebster 6, Ehrhart 16. Csere: Schröttner (liberó), Konrad 8, Nesimovic 9, Wengler, Grebien 3.
Vezetőedző: Dusan Jesenko

Az eredmény alakulása:
1. játszma: 0:1, 6:1, 16:7, 24:9. 2. játszma: 1:7, 7:9, 13:13, 14:16, 17:17, 21:23, 24:24. 3. játszma: 4:8, 10:10, 16:14, 19:14, 22:21, 24:21. 4. játszma: 8:4, 8:7, 16:14, 19:19, 17:17, 24:21.

Óvatos duhaj volt a szerda esti mérkőzés előtt Dusan Jesenko, a graziak szlovén mestere, hiszen úgy fogalmazott, ha a legjobbjukat hozzák, talán egy-két szettet elcsíphetnek Budapesten. Nos, úgy tűnik, az altatást a mérkőzésen is folytatták, hiszen a Vasas Óbuda négy légiósával a kezdőben komoly csapást mért rájuk az első szettben. Az osztrákok még a tíz pontot sem tudták elérni. Ki gondolta volna ekkor, hogy a Graz fel tud állni egy ilyen pofonból?

Ehhez képest a második szettben elsősorban agresszív nyitásaiknak köszönhetően pillanatok alatt öt pont fölé tornászták előnyüket a vendégek, a mieink fogadójátéka pedig csapnivaló volt, pillanatok alatt elbizonytalanodtunk, erre pedig ráment az egész szett.

1-1 után a harmadik játékrészt is kapkodva kezdtük, de Szombathelyi Szandra beállása és több kisebb átszervezés megnyugtatta a csapatot, így szép lassan helyreállt a világ rendje a komoly hidegzuhany után.
Végül, ha nem is könnyedén, de sikerült hozni a hátralévő két szettet, támadásban ezen az estén elsősorban Vacsi Evelin és Meredith Hardy alkotott maradandót.

Két hét múlva visszavágó Grazban, ahol a mostani tanulságokat beépítve a játékba egyértelműen elvárhatónak tűnik a továbbjutás.