Jenkei András, 2015.11.11. | Kosárlabda

A Vasas Akadémia kiélezett mérkőzésen maradt alul a bajnokságban eddig veretlen ceglédiekkel szemben.

Vasas Akadémia – Ceglédi EKK 57-61 (13-13, 17-25, 17-9, 10-14)
Pasaréti Sportcentrum, 200 néző.
Vezette: Gorka, Bognár, Gyuris

Vasas: Cymmer 8, Farkas F. 5, Bajnóczi 2, Adamecz 15/6, Dobos 9. Csere: Zsilinszki 16, Markó D. 2, Tóth T., Solymosi.
Edző: Halmai Gábor

Cegléd: Medgyessy 8, Szabó II D. 10/6, Katona Sz. 17/6, Kobolák 2, Makszimovics 15.Csere: Ruttner Zs. 2, Szepsi, Serbán 7.
Edző: Cziczás László

Az eredmény alakulása: 5. perc: 7–5. 9. p.: 11–11. 14. p.: 18–25. 18. p.: 28–35. 23. p.: 35–39. 29. p.: 43–47. 34. p.: 51–54. 38. p.: 57–59

A Vasas Akadémia csapatának egyik motorja, a többszörös korosztályos világverseny-érmes Aho Nina, a legutóbbi bajnokinkon súlyos sérülést szenvedett. Azóta meg is műtötték, felépülése hosszabb időt vesz igénybe. Hiányában is jól kezdtük a mérkőzést esélyesebb ellenfelünkkel szemben, akik csak az első játékrész hajrájában vezettek először. A nagyszünet előtt viszont sikerült komolyabb előnyt kiépíteni vendégeinknek.

A harmadik negyedben ezt jó játékkal ledolgoztuk, sőt az utolsó felvonásban a  vezetést is átvettük egy időre. A hajrában megvolt a lehetőségünk a fordításra, azonban ez sajnos nem jött össze, így a ceglédiek továbbra is veretlenek a bajnokságban.

Halmai Gábor, vezetőedző:
-  Aho Nina sajnálatos kiesése miatt kicsit át kellett szervezni a játékunkat.Nagyon lelkesen kezdtük a mérkőzést a listavezető ellen, akikkel harcos és kemény, éppen ezért is sok hibával teli mérkőzést játszottunk.
Voltak kifejezetten szép dolgaink védekezésben és támadásban egyaránt, ám buta hibák, és támadásaink időszakos akadozása miatt – amikor nem csapatként játszottunk –, nem tudtunk meglépni a Ceglédtől. Az utolsó dobásnál sajnos nem volt szerencsénk, de mindenkit maximális gratuláció illet a küzdésért!