A bajnokság ötödik mérkőzésén a Kőér utcában maradt alul a VasasPlaket.

Racionet-Honvéd – VasasPlaket 13-9 (4-2, 2-2, 3-2, 4-3)

Honvéd: György – Fazekas T. 1, Simon A., Kovács G. 3, Fejős 1, Illés S., Kiss G. 2. Csere: Kiss B. 1, Korbán, Borsos 1, Kalanovics 2, Reibel 1, Simon R. 1.

Vasas: Jónás – Mészáros Cs. 1, Hőna 1, Gyárfás T., Steinmetz Á. 1, Bóbis 3, Takács B. Csere: Várnai, Burián, Benz, Sarics 1, Delgado 2, Simon H.
Edző: Földi László

Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 10/2
Gól – ötméteresből: 5/3, ill. –
Kipontozódott: Illés S. (30. p.), Mészáros Cs. (32. p.)

Bár mindjárt az elején büntetőt hibáztunk, mégis jól kezdtünk, hiszen három és fél perc elteltével már 2:0 volt a javunkra. A folytatás már sokkal kevésbé alakult a szánk íze szerint, hiszent két perccel később már a Honvéd vezetett. Próbáltunk kapaszkodni, többször egy gólra megközelítettük a hazaiakat, de egyenlíteni már többet nem sikerült.
A harmadik negyed utolsó szakaszában nyílt szét az olló, mikor is háromgólos előnyt harcoltak ki a hazaiak. A hajrában bőségesen potyogtak a gólok, de különösebb izgalomra ekkor már nem volt ok.

Földi László, vezetőedző:
- Nehéz bármit mondanom, mert magyarázkodásnak tűnhet, az pedig nem az én stílusom. Sok apróságon múlt a meccs, abszolút benne volt a pakliban, hogy a végén mi nyerünk 3-4 góllal. Fontos tényezőnek éreztem például, hogy voltak olyan szituációk, amikor a játékvezetők nem egyenlő mércével ítéltek, ez pedig meg tud törni egy olyan épülőben lévő, fiatal csapatot, mint a miénk. Persze ez csak az egyik része a dolognak, másfelől a Honvéd is fiatal csapat, mi pedig a kelleténél jóval többet hibáztunk, tehát nem szeretnék felmenteni senkit.
A tanulság elsősorban az, hogy erősödnünk kell, ez volt a második meccs, amikor teljes csapattal játszottunk, biztos vagyok benne, hogy előbb vagy utóbb ki fog jönni a munka srácokból, mert a hozzáállásukra egy szavam sem lehet.  Az más kérdés, hogy mennyi időnk lesz ezt kivárni, mert a negyedik helyre mindenképpen szeretnénk odaérni a csoportban, ehhez pedig előbb-utóbb bravúrokra lesz szükség, főleg így, hogy érdekes körbeverések alakultak ki már az első fordulókban is.

1. Racionet Honvéd 5 4 1 47–40 12
2. A-HID OSC  4 3 1 44–24   9
3. FTC-PQS Waterpolo 4 3 1 48–29   9
4. Debreceni VSE 4 3 1 35–23   9
5. VasasPlaket 5 2 3 42–55   6
6. UVSE Hunguest-H 3 1 2 24–26   3
7. PVSK 4 1 3 36–43   3
8. KSI SE 5 5 28–64   0