Jenkei András, 2015.10.10. | Kosárlabda

A bajnokság második fordulójában Pécsre utazott a Vasas, ahol a lányok nyilttá tudták tenni a találkozó végkimenetelét.

PEAC-Pécs – Vasas Akadémia 71-58 (23-7, 17-23, 8-15, 23-13)
Pécs, 300 néző.

Vezette: Makovsky, Varga Z., Lövész

PEAC: Szücs R. 6, Fűrész 2, Parks 19/9, Zele 10, Sztankovics 20. Csere: Czirják, S. Alekszics 12/3, Raus, Bozóki 2, Kaposi, Gorjanácz.
Edző: Roberto Hernandez

Vasas: Aho 10/3, Cymmer 4, Adamecz 7/3, Dobos 10, Solymosi 2. Csere: Zsilinszky 5, Bajnóczi 18/12, Gundel Takács, Farkas F. 2, Tóth T., Kulcsár. Edző: Halmai Gábor

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 10–5. 13. p.: 26–18. 17. p.: 30–28. 23. p.: 42–32. 26. p.: 46–36. 32. p.: 50–50. 37. p.: 66–50

A bizonytalan első tíz perc után, egyre hatékonyabban játszottunk, és az utolsó játékrész elején az egyenlítés is sikerült. Ekkor viszont elfogyott a tudomány, és a hazaiak érvényre jutatták előzetes esélyeiket.

Halmai Gábor:
– Minden elismerésem a csapatomé, hiszen megmutattuk, hogy nem az előzetesen várt húsz-harminc pontos különbség van a két csapat között. Pedig az elején megilletődve kezdtünk, és a negyedik negyed elején is fölöslegesen mentünk bele egy adok-kapokba. Örülök, hogy meg tudtuk nehezíteni a Pécs dolgát.