, 2015.05.12. | Kézilabda

Pénteki győzelmének köszönhetően Komjáti Zsuzsa csapata bejutott az Országos Serdülő Bajnokság nyolcas döntőjébe.

Vasas SC-ASI DSE - Dunaújváros FDKA 26 - 21 (19 - 11)

Vasas SC összeállítása: Magera Noémi, (kapus), Szeberényi Flóra 9, Arany Rebeka 5, Kuczora Csenge 5, Anasztasziadisz Melinda 2, Benkő Dorottya 2, Kis Réka 2, Ádám Alexandra 1, Bottlik Flóra, Chrysafidu Melina, Györey Paula, Házi Veronika, Kondrát Boglárka, Salem Fanni, Szöllős Zia, Varjú Liliána.

Nagyon jól kezdte csapatunk a Dunaújváros elleni rangadót, az angyalföldi lányok hamar ötgólos előnyre tettek szert. A vendégek mestere már az ötödik percben kénytelen volt időt kérni, de ezzel sem tudta megzavarni a mieinket, akik a félidő végéig növelni tudták előnyüket. A nyolcgólos félidei előnyünk a második játékrészben hamar tizenháromra duzzadt, ezért Komjáti Zsuzsa teljes sort cserélt. Ezúttal viszont a cseréink nem tudták kellőképpen felvenni a játék ritmusát, ellenfelünk zsinórban lőtte a gólokat és a találkozó végére öt gólra felzárkózott, de a végső győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. A Vasas SC – ASI DSE az újabb győzelmének köszönhetően a rájátszásból százszázalékos teljesítménnyel jutott be a bajnokság nyolcas döntőjébe.

Fotó: Doba István

A találkozó után Komjáti Zsuzsával, a Vasas SC – ASI DSE vezetőedzőjével beszélgettünk.

Először is gratulálok a döntőbejutáshoz. Hogyan értékeli a látottakat?

A győzelemmel elégedett vagyok, de a második félidőben mutatott játék láttán van hiányérzetem, hiszen a mérkőzés ezen periódusában rendkívül pontatlanul játszottak a cseréim. Bevallom egy kicsit többet vártam tőlük, persze tudom, hogy sokkal nehezebb játékba lendülni akkor, amikor teljes sort cserélek, mint amikor csak egy-egy posztra kell beállni csereként.

Milyen eredménnyel lenne elégedett a nyolcas döntőben?

Az előzetesen kitűzött célt már teljesítettük azzal, hogy a legjobb nyolc között vagyunk. Persze ránk is igaz, hogy evés közben jön meg az étvágy, azaz szeretnénk a lehető legjobb eredményt elérni.

A csoportunkban a NEKA, a KSI SE és a Hódmezővásárhely szerepel még. Sikerült feltérképeznie az ellenfeleinket?

A NEKA csapata abszolút favoritnak számít a csoportban, de januárban már egyszer sikerült őket legyőznünk. Nagyon nehéz mérkőzésre számítok, hiszen ellenfelünk biztosan vissza akar vágni. Ami a KSI-t és a Hódmezővásárhelyet illeti, úgy gondolom, hogy mindkét meccsen reális esélyünk van a győzelemre, de ehhez persze az is kell, hogy a lányok a legjobbjukat hozzák. Azt azért mindenféleképpen megjegyezném, hogy ellenfeleink rutinosabbak, hiszen évek óta OSB döntőt játszhatnak, illetve az erősségeik közé tartozik az is, hogy hétről-hétre komolyabb bajnokságokban pallérozódhatnak. Ettől függetlenül szeretnénk a csoportból továbbjutni és elődöntőt játszani. A lányok velem együtt sikerre éhesek és biztos vagyok benne, hogy mindent meg fognak tenni azért, hogy minél jobb helyezést érjünk el.

2014-2015 évi leány OSB döntő műsora (Kecskemét)

13:30 Hódmezővásárhely LKC–Vasas SC-ASI DSE

II. Rákóczi Ferenc Ált. Iskola Kecskemét, Tóth László sétány 2.

12:45 1. helyért

A keresztjátékban és a helyosztókon döntetlen esetén 7-m-es dobások döntenek a Játékszabályok 2:2 pontja alapján