Idegenben is háromszetttes mérkőzésen győzött a Vasas Óbuda.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Vasas Óbuda 0-3 (-18, -23, -23)

Kaposvár: Jenei 1, Horváth A. 12, Harmath 4, Szombathelyi K. 8, Rák 9, Szívós I. 9. Csere: Ihász (libero).
Vezetőedző: Mészáros Péter.

Vasas: Pekárik 10, Durst 4, Miklai 19, Bodovics 12, Háfra 6, Szombathelyi Sz. 6. Csere: Lévai és Tóth A. (libero), Tálas, Villám, Ludmán. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása:
1. játszma: 1:4, 4:8, 8:16, 9:19, 11:22, 17:22, 18:24. 2. játszma: 3:3, 8:8, 12:12, 16:14, 18:17, 18:20, 19:22, 23:24.3. játszma: 4:2, 6:8, 15:17, 19:19, 22:23, 23:24.

A találkozó elején összeszedett, magabiztos röplabdával hamar tízpontos előnyhöz jutottunk, elsősorban centerposztról gyűjtöttük a pontokat. A hazaiak csak a szett végén tudtak zárkózni.
A következő játékrészben, az első technikai szünet környékén, a meghibásodott eredményjelző okozta az első izgalmakat. Később az eredmény alakulása miatt is aggódnunk kellett, csak a huszadik pont környékén tudtuk megfordítani az állást. A hajrában viszont már a sérülés után visszatérő Tálas Zsuzsanna pályára lépésének is örülhettünk.
A harmadik szettben ismét irányítottunk, a végén Miklai Zsanett pontjaival zártuk le a mérkőzést.

fotó: 1mcmvolley.hu

A Vasas Óbuda bejutott a bajnoki elődöntőbe, ahol az ellenfél kiléte még kérdéses, jelenleg az UTE áll jobban a TF elleni párviadalban.