A feljutásért harcoló Vasas fontos rangadót veszített Gödön.

Gödi SE – Vasas 30:28 (13:15)
Göd, 300 néző.
Vezette: Felhő F., Öcsi T.

Vasas: Tzintzis - Rózsa V. 7, Nagy I. 6, Kucsera-Tápai 1, Barczi 3, Tóth B. 4, Borbás 5, Csere: Komsa K., Katona L. 2, Németh N., Lyngby, Fekete D. (kapus).
Vezetőedző: Varga Márta

A gödi sportcsarnok nem túl nagy nézőtere zsúfolásig megtelt a kezdésre, a későn érkezőknek meg kellett küzdeni azért, hogy egyáltalán rálássanak a játéktérre. A fokozott érdeklődés persze nem volt meglepő, hiszen a bajnokság első két helyezett együttese találkozott egymással, amelyek közül nyáron az egyik valószínűleg már az elsőosztályra készülhet. A tétnek megfelelően szépszámú Vasas-tábor kísérte el a lányokat, akik az utolsó utáni pillanatig remek hangulatot teremtettek.
A végén azonban sajnos nem örülhettünk, hiszen rendkívül hektikus mérkőzésen a lefújáskor a hazaiak neve mellett állt nagyobb szám az eredményjelzőn. A vereséggel komoly lépéshátrányba kerültünk, a folytatásban már nem csupán rajtunk múlik, hogy elérjük-e a hőn áhított célt.

Alaposan bennragadtunk az elején, 3:0-al kezdtek a gödiek, de pár perc múlva már mi vezettünk (3:5), hogy aztán egy hármas-szériával megint hazai előny alakuljon ki (6:5). Ez a hullámzás végig is kísérte az összecsapást, a félidőre mi mehettünk előnnyel. A játékrész utolsó perceinek képe alapján még azt is hihettük, hogy sikerült megtörni vendéglátóink ellenállását.

Természetesen nem így lett, sőt! A folytatásban ismét fordítottak, de mi sem hagytuk magunkat. Nagy Izabella triplázott, kilenc perccel a lefújás előtt kettő volt ide, amikor egy, talán túl szigorú kiállítást követő emberelőnyt pillanatok alatt realizáltak a feketemezesek.
Nagyon leegyszerűsítve: a véghajrá is a létszámkülönbségről szólt. Ebben viszont nem mi voltunk a jobbak,  míg a hazaiak emberhátrányban is betaláltak, mi a legvégén nem tudtuk a fórunkat érvényre juttatni, és sajnos elment a hajó...

Varga Márta vezetőedző:
- Nagyon szomorú és csalódott vagyok. Az ilyen hőfokú meccsek jelentik a kézilabda sava-borsát, és bizony nem jó az ilyenből rosszul kijönni. A bajnoki cím sorsa innentől már nem  a mi kezünkben van, mi csak arra törekedhetünk, hogy megpróbáljuk hibátlanul lehozni hátralévő meccseinket.
A játékosaim közül többen nem tudtak az ilyen rangadók megnyeréséhez szükséges teljesítménnyel előállni. Rózsa Verával és Tóth Borival viszont mindenképpen elégedett vagyok, Katona Liza is jól szállt be, Borbás Rita is hozta az állapotának megfelelő maximumot, ám a többiek nagyon hullámzóan teljesítettek.
Sajnálom szurkolóinkat, akik szenzációs hangulatot teremtettek és mégis csalódottan voltak kénytelenek hazautazni.

1. Gödi SE   18 17   0   1 586 - 462 34
  2. HUFBAU-AKKER Kecskemét 18 14   2   2 631 - 462 30
  3. Vasas 18 15   0   3 553 - 433 30
  4. Nyíradony VVTK 18 13   0   5 524 - 473 26
  5. Eszterházy KFSC 18 11   2   5 514 - 463 24
  6. ELIOS Kispesti NKK 18 11   1   6 477 - 430 23
  7. Orosházi NKC 18   7   2   9 451 - 459 16
  8. Hajdúnánás SK 18   6   3   9 465 - 483 15