A Soroksári Sportcsarnokban, a Kispest ellen nyertek a Vasas kézilabdázói.

Kispesti NKK – Vasas 22-25 (11-11)
Soroksári Sportcsarnok

Vezette:  Bacs, Bóna

Vasas: Tzintzis 1 – Sütő, Rózsa 5, Németh N. 3, Borbás 2, Katona, Barczi 2, Csere: Fekete D., Butt, Tóth B., Komsa K. 1, Lyngby, Tápai, Nagy I. 11, Fekete D. (kapus)
Vezetőedző: Varga Márta

A főváros legszélén álló sportcsarnokban, alacsony hőmérséklet és – a kelet-nyugati tájolásnak köszönhetően – némileg zavaró fényviszonyok fogadták a mieinket.  Persze nem ennek tudható be, hogy állva maradtunk az elején. Varga Mártának 0:4-nél kellett először időt kérnie.
Ezután lassan elkezdtük a felzárkózást, fontos momentum volt, amikor Barczi Annamária magas termetét érvényesítve, az egyébként remekül védő kispesti kapus orra elől piszkálta  a  hálóba  a labdát (4:7). Türelmes játékkal, a félidő végéig egalizáltuk az állást.

A második játékrészt egy villámgyors 3:0-ás szériával indítottuk, és innen már végig nálunk volt az előny. A sorsdöntő pillanat azonban ekkor sem hiányzott. A félidő közepén kicsit elbizonytalanodtunk, vendéglátóink az 51. percben 21:20-ra feljöttek, majd támadhattak az egyenlítésért.  Kapusunk, Tzintzis Alexandra azonban hárított, majd indítani próbálta Komsa Klaudiát. Az előre szálló labdára hárman is startoltak: két kispesti, egy vasasos. A kapus és a védő összefutott, Komsa feje felett elszállt a labda, ami a kapuban kötött ki. Hálóőrünk feliratkozott a góllövők közé, csapatunk pedig 25:20-ig meg sem állt. A végén ellenfelünk már csak kozmetikázni tudta az eredményt.

Varga Márta vezetőedző:
- A gödiek elleni vereség után sportpszichológusunk segítségét is igénybe vettük a továbblépéshez. Remek munkát végzett, tudtunk „lapozni”. A nemzeti ünnepnapunkat is kihasználtuk a felkészülésre, csütörtökön edzéssel kezdtünk, közös pizzázással folytattuk, majd videóztunk, és ismét edzettünk. Szombaton pedig jó hangulatban, nyugodtan, és azt hiszem magabiztosan is szálltunk harcba a két bajnoki pontért.
A lányok ezúttal egyértelműen megérdemlik az elismerést, jól játszottak. Kimagaslott kapusunk Tzintzis Alexandra (aki feledtette múlt heti gyengébb produkcióját), valamint Nagy Izabella aki önbizalommal eltelve, rendkívül eredményesen kézilabdázott. Még azt is elbírta a csapat, hogy rutinos klasszisunk Borbás Rita, ezúttal gyengébb napot fogott ki. Bemutatkozott – ha csak percekre is – a héten szerződtetett Tápai Szabina, akitől szintén sokat várunk a folytatásban.

1. Kecskeméti NKSE 6 6 0 0 207 - 145 12
  2. Gödi SE 6 6 0 0 207 - 149 12
  3. Eszterházy KFSC 6 5 0 1 172 - 147 10
  4. Vasas 6 4 0 2 157 - 139   8
  5. Orosházi NKC 7 4 0 3 174 - 168   8
  6. Nyíradony VVTK 5 3 0 2 147 - 136   6
  7. Hajdúnánás SK 6 2 2 2 143 - 153   6
  8. Szent István SE 6 3 0 3 147 - 168   6