Jenkei András, 2014.05.12. | Atlétika

Megszakítás nélkül, immár ötödik alkalommal rendezte meg a Vasas atlétika szakosztálya a 10 000 méteres országos bajnokságot Pasaréten.

Az előző esztendőkhöz képest változást jelentett, hogy a huszonöt körös versenyszám mellett, több más távon is tétre menő, izgalmas futásokat láthattak a szép számban kilátogató érdeklődők. A kormányzat által finanszírozott sportágfejlesztési program jótékony hatásának köszönhetően bővült és frissült az atlétikai versenynaptár. A Magyar Atlétika Szövetség a különféle korosztályok számára a versenyszámok zömét felölelő Magyar Liga sorozatot írt ki. Ezen a napon a serdülők és ifjúságiak 3000 méteren, míg az ifik, juniorok és felnőttek 800 méteren küzdhettek a minél jobb időeredményekért és helyezésekért.

Rengetegen neveztek az egyes versenyszámokban, az erős mezőnyök, és a pasaréti pálya egyedülálló hangulata garancia volt a jó eredményekre. Az időjárás is futók mellé állt, hiszen az erős szél amit az előző nap prognosztizáltak, elkerülte a főváros környékét, és a hőmérséklet is ideálisan alakult.

Természetesen a Vasas távfutói is kihasználták az indulási lehetőséget. Közülük Jenkei Péter,  jelentősen javítva eddigi egyéni legjobbján, a leghosszabb pályaszám bajnokságán dobogóra állhatott az U23-asok mezőnyében, míg Varró Katalin szintén jól teljesítve 8. lett a felnőtt nők között.

Vasasos eredmények – 10 000 méteres OB és Magyar Liga futamok (2014. május 4.)