2014.03.26. | Atlétika

Páratlan hagyomány folytatóiként, a 106. mezeifutó magyar bajnokság érmeiért és helyezéseiért csaptak össze egymással vasárnap Pestszentlőrincen az ország, és természetesen a Vasas legjobb távfutói.

Hat korcsoportban, kezdve a 2001-es születésűektől egészen a felnőttekig osztottak érmeket. A legkisebbek, a 13 éves fiúk korosztályában a Vasas csapata volt a bajnoki címvédő, és tavalyhoz képest a helyszín sem változott, ezúttal is a Bókay-kert ösvényein kanyargott a mezőny. Idén természetesen az előző esztendő győzteseinél egy évvel fiatalabbak indulhattak ebben a kategóriában, de a kisebbek sem okoztak csalódást, sőt! Ugyan visszafogottabb reményekkel vártuk a rajtot mint 2013-ban, ám a gyerekek – Bridge Henry, Havasi Benedek valamint Bődi Márton – határtalan lelkesedéssel és elszántsággal teljesítették a 3 km-es távot, ennek jutalma pedig egy teljesen mértékben megszolgált, magabiztos előnnyel megszerzett aranyérem lett.

fotó: Mérei László

A bajnoki rendszer átalakítása folytán nehezebb feladat várt 2000-eseinkre, hiszen idén hosszú idő óta először, két évfolyam eredményét összevonták, így a mieinknek az egy évvel idősebbekkel is meg kellett küzdeniük. Sikerrel feleltek meg a kihívásnak, hiszen Svastits Domonkos, Nádas János és Egri Áron bronzérmet vehetett át az eredményhirdetéskor. Zárójelben azért mindenképpen megjegyezzük, amennyiben idén is külön versenyeznek a 14 évesek, akkor ez a csapatunk is első lett volna.

A felnőtt férfiak kilenc kilométeres távján a rutin és a fiatalság együttesen hozott érmet a Vasasnak. A veteránnak számító sokszoros magyar bajnok Rezessy Gergely, valamint Szederkényi Máté előtt, a huszonhárom éves Molnár Ákos ért célba legjobbként, a trió pedig felállhatott a dobogó harmadik fokára.