2014.03.13. | Röplabda

Az elődöntő harmadik mérkőzését is simán nyerte, és így zsinórban ötödször jutott a magyar bajnokság döntőjébe a Vasas Óbuda.

Aluprof TF-Budapest – Vasas Óbuda 0:3 (-15, -21, -17)
Győri út, 100 néző.

Vezette: Tillmann, Bodrogi

TF: Bleicher R., Lutter E. 2, Borsos 8, Hornok 8, Lakatos 5, Gyimes 6. Csere: Kötél D. (libero), Lueff, Horváth P., Windisch, Takács B. 5, Fritz.
Vezetőedző: Gubik János

Vasas: Vacsi 8, Tálas 4, Miklai 17, Gubicza 6, Szabó A. 12, Stefanik 6. Csere: Lévai 1, Tóth A. (liberók), Fábián, Ludmán 1, Benkó 2.
Edző: Jókay Zoltán

Az eredmény alakulása:
1. játszma: 3:4, 7:8, 8:12, 13:16, 13:22, 15:25.
2. játszma: 3:4, 8:7, 8:14, 13:15, 15:20, 19:23, 21:25.
3. játszma: 5:4, 8:7, 9:11, 12:15, 16:20, 17:25.

Ugyan a Vasas Óbuda az Aluprof-TF elleni párharc harmadik mérkőzésén a Győri útra látogatott, ám a csapatot elkísérő szurkolóknak köszönhetően ellenfelünk csarnoka is a hazai pálya érzetét keltette. Lányaink magabiztosan kezdték a találkozót, néhány perc alatt blokkunk is összeállt, az Aluprof-TF így hamar négy pontos hátrányba került (8:12). A különbség a folytatásban csak tovább nőtt a két csapat között Miklai Zsanett és Stefanik Orsolya eredményes támadásainak köszönhetően (13:22). A szett során még liberónk, Lévai Vivien is megszerezte szezonbeli első pontját, miután szép mezőnyözését követően az ellenfél térfelén ért földet a labda. Mindenféle megerőltetés nélkül nyerte tehát csapatunk az első játszmát (15:25, 0:1).

A második szettet a TF kezdte jobban, az első technikai szünetre a hazaiak vonulhattak előnnyel (8:7). Jókay Zoltán monológja azonban megtette hatását, Szabó Adrienn vezérletével zsinórban hét pontot szerzett csapatunk, ezzel pedig gyakorlatilag eldöntötte a második játszma sorsát is (8:14). A hazaiak vezetőedzője cserékkel próbálta felrázni csapatát – Gyimes pontjaival zárkózott is a TF -, ám a hat pontos hátrányt már nem tudta ledolgozni ellenfelünk, csapatunk így egyetlen szettre került a hőn áhított bajnoki döntőtől (21:25, 0:2).

Egykori játékosunk, Borsos Lili szép számmal termelte a pontokat a vendéglátók számára, az utolsó játszma első fele így kiegyenlített játékot hozott (8:7). Azonban ahogyan azt a párharc során már megszokhattuk, ezúttal is ellépett a Vasas Óbuda (12:15), Jókay Zoltán pedig úgy döntött, a bajnoki elődöntőn is lehetőséget ad cserejátékosainak. Legfiatalabbjaink éltek is a bizalommal, hiszen a játszma végére nyolc pontosra hízott az előny, csapatunk pedig tükörsimán jutott a magyar bajnokság döntőjébe (17:25, 0:3).

Zsinórban ötödszörre lesz a finálé résztvevője a Vasas Óbuda, idei ellenfelünk némi meglepetésre a TEVA-Gödöllőt három mérkőzésen kiejtő Linamar-Békéscsaba lesz. A bajnoki döntő első mérkőzését vasárnaphoz egy hétre, március huszonharmadikán rendezik a Folyondár utcában.