2014.02.25. | Röplabda

A harmadik mérkőzését is magabiztosan nyerte meg a Vasas Óbuda az MTK ellen a bajnoki negyeddöntőben és így a következő körbe lépett. A döntőbe jutásért a TF ellen játszik majd a csapatunk.

Vasas Óbuda - MTK Budapest 3:0 (21, 19, 12)
Folyondár utca, 70 néző.

Vezette: Adler, Jámbor

Vasas: Tálas 2, Miklai 19, Gubicza 5, Szabó A. 2, Ludmán 8, Vacsi 7. Csere: Tóth. A, Lévai (liberók), Fábián 2, Pekárik 8, Benkó 1.
Vezetőedző: Jókay Zoltán

MTK: Kiss V. 3, Horváth V. 4, Tímár 9, Rácz 3, Rédei, Dégi 12. Csere: Nagy F. (liberó), Kriegel É. 1, Kolada 1, Cicic, Bleicher N.
Vezetőedző: Rácz László

Az eredmény alakulása:
1. szett: 7:0, 8:8, 12:11, 16:14, 20:16, 25:21
2. szett: 8:5, 11:8, 13:13, 17:13, 22:16, 25:19
3. szett: 5:0, 8:1, 11:2, 16:5, 20:8, 23:12, 25:12

Esélyeshez méltóan kezdtük a találkozót, válogatott feladónk Tálas Zsuzsanna kiváló nyitásait követően pillanatok alatt eljutottunk az első technikai szünetig (8:1). A kezdeti lendület azonban eddig tartott, a tizedik pontot ugyanis már ellenfelünk érte el előbb. Persze aztán fordítottunk, ám a játék erősen akadozott, kifogásainak Jókay Zoltán az időkérések során rendre hangot is adott.

A következő játszmában is végig a nyomunkban voltak a vendégek, a hajrában a Fábián Pekárik duó hatékony együttműködése zárta le a szettet.

A két szorosabb – legalábbis az számszerű eredményt tekintve – játékrész után, a rövidke szünetben Miklai Zsanett tartott fejtágítót társainak. Tinicsapatunk – Benkó, Fábián , Gubicza, Ludmán, Pekárik – fogékony volt az intelmekre, elsöprő lendülettel kezdtek, és ebből persze csapatkapitányunk is alaposan kivette a részét. A hitehagyott vendégek ellen egy sokadik Fábián-Pekárik akció tette megalázóvá a különbséget (15:2). A lányok azonban nemcsak eredményesek, hanem empatikusak is voltak, levegővételhez engedték a városmajoriakat, akikkel innentől már felváltva gyűjtötték a pontokat a befejezésig.