2014.02.06. | Röplabda

A Közép-európai Liga 2013/2014-es idényének utolsó hazai mérkőzésén a Vasas Óbuda legnagyobb magyarországi riválisát verte magabiztosan.

Vasas Óbuda – TEVA-Gödöllő 3-0 (15, 19, 27)
Folyondár utca, 100 néző.

Vezette: Mocsnik, Bátkai-Katona

Vasas Óbuda: Vacsi 8, Tálas 8, Miklai 19, Gubicza 5, Szabó A. 10, Stefanik 13. Csere: Lévai, Tóth A. (liberók), Ludmán.
Vezetőedző: Jókay Zoltán

Gödöllő: Lutter, Szakmáry 11, Hackl 6, Csengeri 2, Kriegel 1, Széles 9. Csere: Lékó (liberó), Erdős 1, Merkószki 11, Mester, Antal 5.
Vezetőedző: Szalay Attila

Másfél hét múlva a békéscsabai Magyar Kupa döntőben a Gödöllővel mérkőzünk az kupagyőzelemért, és nagy valószínűséggel a bajnoki arany sorsáról is ez a két együttes dönt majd a tavasz folyamán. Szerda este azonban még nemzetközi porondon csapott össze egymással a két csapat. A mieink továbbra is versenyben vannak a sorozat ötödik helyéért, aminek eléréséhez ezt a meccset is be kellett húzni.

Az utóbbi hetekben látottak alapján mi voltunk az esélyesek, ami aztán a játéktéren is bebizonyosodott. Fegyelmezett, pontos játékkal nem hagytunk sok teret a vendégeknek a kibontakozásra. Az első két szettet kifejezetten fölényesen nyertük, bár a második hajrájában több pontot gyűjtött be sorozatban ellenfelünk.

A harmadik játékrész aztán kifejezetten izgalmasra sikeredett, élvezetes végjátékot produkáltak a csapatok. Ehhez persze az is kellett, hogy a vasasos lányok a szett első kétharmadában némileg „leüljenek”. Gondjaink voltak a fogadásokkal, támadás-befejezésekkel így aztán az eredményjelzőn folyamatosan 4-5-6 pontos vendég előny állt.
15:21-nél változott meg a játék képe. Vacsi Evelin nyitásai, Miklai Zsanett bombái után húszig feljöttünk, majd rövidesen egy Gubicza, Szabó blokkal a vezetést is átvettük (23:22). Persze ezzel azért nem lett egyszerű a vége. Egy vitatott játékvezető ítélet után a zöldmezesek jutottak szettlabdához (24:23), ám Szabó Adrienn a szélről egyenlített.

Nézd HD minőségben, válts 360p-ről 720p-re!

A feszültség óriási volt, két kulcsember hibázott gyors egymásutánban. Előbb Miklai, majd rögtön utána Szakmáry rontott nyitást. Óriási labdamenet után jutottunk el az első mérkőzéslabdánkig, amelynek része volt egy bravúros mentés is. A második meccslabda Vacsi center pontja után jött (27:26), de még ezután sem örülhettünk. A 28:27-es állást egy hosszú gödöllői nyitásnak köszönhettük, majd harmadszorra már lezártuk. Tálas és Vacsi közös erővel „fülelte le” Antal ütését, ami után méltán következhetett az ünneplés.