2013.12.05. | Röplabda

Ezúttal a magyar bajnokságban, Békéscsabán diadalmaskodott 3:0 arányban a Vasas Óbuda, a jó passzban lévő hazai együttes ellen.

Linamar-Békéscsabai RSE – Vasas Óbuda 0:3 (-20, -11, -22)
Békéscsaba, 300 néző.

Vezette: Adler, Szél M.

Békéscsaba: Leidgeb 3, Kanizsai 7, Soós N. 7, Pap D. 3, Iricanin 7, Akimova. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Gyenge.
Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Vasas: Vacsi 6, Szabó A. 4, Stefanik 11, Freeman 14, Tálas 4, Miklai 11. Csere: Lévai (liberó).

Az eredmény alakulása:
1. szett: 1:0, 1:6, 2:6, 4:8, 4:11, 7:15, 9:15, 14:19, 14:22, 17:22, 20:23.
2. szett: 0:4, 3:6, 3:11, 6:16, 7:21, 10:21.
3. szett: 0:3, 2:6, 6:6, 8:7, 8:9, 11:11, 11:14, 13:14, 13:16, 15:20, 16:22, 20:22, 22:23.

Két simább és egy viszonylag szorosabb menetet játszottunk Csabán. A hazaiak szerezték a mérkőzés legelső pontját, csupán ekkor és a harmadik játékrész első felének nagyon rövid szakaszában volt náluk az előny. Jókay Zoltán végig a legerősebb formációnkat tartotta a pályán, a lányok kisebb hullámvölgyektől eltekintve összeszedetten, határozottan röplabdáztak. Győzelmünkkel vendéglátóink nyolcmeccses nyerő sorozatát szakítottuk meg.

fotó: beol.hu - Kiss Zoltán