2013.12.04. | Atlétika

A Pestszentlőrincen megrendezett 105. Mezeifutó Országos Bajnokságon sem maradtak aranyérem nélkül a Vasas atlétái. Csapatban a serdülő fiúk nyertek.

Az elmúlt évtizedben felnőtt hosszútávfutóink mezőn mind a női, mind a férfi mezőnyben sikert sikerre halmoztak, számos egyéni és csapatbajnoki címet szereztek. Idén nem lehettek ilyen vérmes reményeink, de aztán a Bókay-kertben is felállhattak vasasosok a dobogó legfelső fokára.

Az utóbbi pár esztendőben óriási számban látogatják a 6-12 éves korú gyerekek a szakosztály edzéseit Pasaréten. Közülük a 2000-ben születettek idén léptek az elsőéves versenyzői korba, és ahogy az év folyamán már többször is, úgy az idényzáró bajnokságon is megmutatták tehetségüket. Bremer Dániel, Egri Áron és Svastits Domonkos idén már több bajnoki érmet is begyűjtött, az arany azonban még hiányzott a kollekcióból – egészen idáig.

fotó: Mérei László

Szederkényi-Takács Andrea és Jenkei András tanítványai kiegyensúlyozott teljesítménnyel nyertek, és ennek a korosztályunknak az erejét mutatja, hogy második csapatunk, a Nádas János, Kulcsár Róbert, Veres Ádám hármas is csak hajszállal (három helyezési számmal) maradt le a dobogóról.