2013.08.09. | Atlétika
Július legvégén három napon keresztül vetélkedtek a legjobb magyar atléták a bajnoki címekért és helyezésekért. A Vasast ebben az évben szűkebb létszámú csapat képviselte.

Azt már előre sejthettük, hogy a tavalyi kimagasló szereplésünket nem tudjuk megismételni, hiszen a három bajnoki címvédőnk közül a gátfutó Jancsurák Sophie sérülése miatt hiányzott a mezőnyből, a sprinter Szebeny Miklós tavaly óta felhagyott az aktív versenyzéssel, és az ötezres női bajnok Szederkényi-Takács Andrea felkészülése sem volt teljesen zavarmentes. A korábbi sokszoros bajnok, múlt évben ezüstöt szerző Ajkler Zita pedig szintén pontot tette sikerekben gazdag pályafutása végére.

Szederkényi-Takács Andrea

A forró nyári melegben – a XVI. kerületi Ikarus-pályán – így aztán ebben az esztendőben érem nélkül maradtunk, bár Szederkényi-Takács Andrea nagyon közel volt a dobogóhoz. Kiváló hosszútávfutónk az 5000 méteres mezőny élén sokáig diktálta a tempót, a véghajrában pedig – a bronzért csatázva – egyik riválisát megelőzte, ám egy másikkal nem bírt, így negyedik helyen futott be a célba.

A váltó OB-n tavasszal 4x200 méteren bajnoki címet szerző sprintváltónk a rövidebb 4x100 m-es távon a két időfutam alapján a hetedik helyet szerezte meg.