Nagy Dániel, 2024.03.28. | Kézilabda

Nem tudtuk borítani a papírformát, kikaptunk Mosonmagyaróváron a női kézilabda NB I 18. fordulójában.

NB I 18. forduló
Motherson Mosonmagyaróvári KC–Vasas SC 35–26 (17–9)

Vasas SC: Zsigmond (kapus) – Domokos 1, Ferenczy 3, Dombi 1, Vámosi, Pénzes 10, Fodor 3. Csere: Szilovics 6, Mihály 1, Oláh 1, Sirián, Varjas, Lengyel, Balog (kapus).
Vezetőedző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4 , ill. 3/3

Az ősszel kilenc góllal kaptunk ki otthont a remek idényt futó, nemrég még az európai kupaporondon is vitézkedő Mosonmagyaróvár ellen. A női kézilabda NB I 18. fordulójában eljött a visszavágó ideje: bár a bronzéremért hajtó házigazdák voltak az összecsapás esélyesei, nem feltartott kezekkel érkeztünk az UFM Arénába, igyekeztünk a lehető legtöbbet kihozni a meccsből.

Egyik csapat sem tudta gólra váltani az első támadását, majd hetesből Oláh Kyra szerezte meg nekünk a vezetést. A „termelés” azonban nem sokáig egyik oldalon sem indult be, négy és fél perc után még mindig 0–1 állt az eredményjelzőn, amikor a hazaiak – szintén büntetőből – egyenlítettek. A kezdeményezést azonban az emberhátrányunk ellenére sem adtuk át, 3–1-re és 4–3-ra is vezettünk, míg az MKC 10 perc után került először előnybe (5–4). Sőt, 7–4 után vezetőedzőnknek, Konkoly Csaba az első idejét is kikérte, ugyanis megtorpantunk a jó kezdés után. A játékrész második felében fokozatosan lépett el a hazai csapat, főleg a hajrá sikerült gyengén a részünkről (17–9).

A folytatásban sem tudtunk közeledni, faragni a hátrányból, kézben tartották a mérkőzést a hazaiak. Tizenöt perccel a vége előtt jegyezhettük fel a legnagyobb különbséget, ekkor 14 volt közte, a vasasos lányok viszont nem omlottak össze, a hajrában pedig kozmetikáztak az álláson: az utolsó öt percet 6–2-re megnyertük, 35–26-nál zendült fel a dudaszó. Irányítónk, Pénzes Laura lett a meccs legeredményesebbje, tízszer talált be, emellett érdemes kiemelni, hogy U19-es játékosunk, Varjas Lara is szerephez jutott – angyalföldi mezben az első NB I-es percei voltak ezek.

Ismét hosszabb szünet jön, legközelebb április 20-án (szombat) lépünk pályára: az MTK-t fogadjuk a 19. fordulóban.

ÉRTÉKELÉS:

Konkoly Csaba vezetőedző: „Az egyik szemem villám, a másik nevet; mérges vagyok, mert a sokszor gyakorolt taktikai elemeink esetében többször és nagyokat is hibáztunk, ellentétben a héten újonnan megtanult dolgokkal, amik sokkal inkább sikerültek. Néha mintha a hitünket is elveszítettük volna, ennek nem örültem, de a végjáték kárpótolt, megmutattuk, hogy így is tudunk játszani, emiatt sikerült kozmetikázni az eredményen. A Mosonmagyaróváron érződik, hogy rengeteget tanult a nemzetközi porondon is, az Európa-liga másik kávéház az NB I-hez képest. Összességében a végjátékra kell építenünk, a többiből pedig tanulunk.”

1. Győr 21 19 -   2 740-483 38
  2. FTC 18 18 -   - 662-452 36
  3. Debrecen 18 15 -   3 566-444 30
  4. Mosonmagyaróvár 17 14 -   3 574-470 28
  5. Vác 18 10 -   8 502-482 20
  6. Budaörs 21   9 1 11 566-613 19
  7. Dunaújváros 20   8 - 12 526-605 16
  8. MTK 18   6 3   9 525-568 15