Nagy Dániel, 2024.02.03. | Kézilabda

Sokáig fej-fej mellett haladtunk a Budaörssel, a hajrá viszont a vendégeké volt, akik mindkét pontot elvitték a csarnokunkból az NB I 23. fordulójában.

NB I 23. forduló

Vasas SC–Moyra-Budaörs Handball 26–32 (14–17)

Vasas SC: Balog (kapus) – Mihály 2, Ferenczy 4, Dombi 2, Szilovics 6, Vámosi 1, Oláh 5. Csere: Juhász 2, Sirián 1, Györfi 1, Pénzes 1, Fodor 1, Domokos, Boldizsár, Lengyel, Zsigmond (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/6 , ill. 2/2

A 23. fordulóból előrehozott bajnokin léptünk fel szombat este a csarnokunkban: a Budaörs ellen a visszavágás lehetősége (is) motiválhatott minket, hiszen 2023 utolsó NB I-es meccsét ellenük játszottuk, ám idegenben két góllal alulmaradtunk. A kezdés előtt a vendégek három egységgel álltak előttünk a tabellán, fontos pontok forogtak kockán a nálunk jóval rutinosabb élvonalbeli játékosok alkotta Budaörssel szemben.

A vendégek kezdtek, az első gólt viszont jó védekezés után mi szereztük meg. A budaörsiek sorozatban háromszor is egyenlítettek, 3–3 után viszont – minimálisan, de – elhúztunk: Dombi Katalin találatával 5–3 állt az eredményjelzőn, sőt a háromgólos előnyért is támadtunk, beállónk ejtése viszont a kapu mellé szállt. Pár perccel később újra egált jegyezhettünk fel (7–7) – kiegyenlített csata folyt a pályán. Pont negyedóra telt el a meccsből, amikor először vette át a vezetést a vendégcsapat, amely kihasználta az emberelőnyös helyzetét.

Ezt követően sem változott meg a mérkőzés képe, menete, kivéve, hogy a játékrész második felében mi futottunk az eredmény után, és egyenlítettünk minden budaörsi találatot követően. Legalábbis az utolsó percekig: a hajrában állva maradtunk, a támadásban elkövetett hibáinkat pedig kihasználta az ellenfél, amely 17–14-es előnybe került a szünet előtt; Györfi Dóra kapuban kikötő átlövése már időntúlinak bizonyult.

Jól kezdtük a második félidőt: Juhász Fanni éles szögből tüzelt a hosszú alsó sarokba, majd a labdaszerzésünk után Szilovics Fanni egy gólra csökkentette a hátrányunkat. Az első öt percet 5–2-re nyertük, Pénzes Laura hetesével lett ismét egyenlő (19–19). A vezetést viszont nem tudtuk visszavenni, újra a Budaörs került lépéselőnybe, viszont bízhattunk a szoros hajrában, hiszen egy-két gólnyi távolságra követtük az ellenfelünket. Kilenc perccel a vége előtt viszont az addigi legnagyobb különbség állt fel (22–26) – lélektanilag a legrosszabbkor jött ez.

A lányok tovább küzdöttek, a Budaörs viszont jól osztotta be a támadóidőket, ráadásul nagyobb részt góllal zárta azokat, így nem tudtuk szorossá tenni az utolsó perceket. A végére elfogytunk: 26–32-nél szólalt meg a végső dudaszó.

Továbbra is 2024 első pontjaiért hajtunk, a feladat pedig nem lehet más: minél hamarabb kikecmeregni a gödörből. Ehhez az első lépést jövő szombaton Balatonbogláron, a NEKA ellen tehetjük meg.

ÉRTÉKELÉS

Konkoly Csaba vezetőedző: „Gratulálok a Budaörsnek. Az előre eltervezett felszabadult játékból inkább görcsös akarás lett. Nagyon hiányzott a védekezésünk és a támadások magabiztos tervezése – ezt most már december vége óta cipeljük, nem vagyunk jó szériában. Sokat dolgozunk, de kevés eredménnyel; remélem, ez egyszer csak átbillen. Bízom benne, hogy ezek a pofonok kijózanítanak bennünket, és a következő időszaknak meghatványozott erővel vágunk majd neki, fontos feladatok állnak előttünk. Igyekszünk minél több pontot gyűjteni.”

Oláh Kyra: „Számítottunk rá, hogy küzdelmes meccs lesz, de nem voltunk elég agresszívak támadásban, védekezésben pedig végképp. Sok vonalziccert kaptunk, amikkel a kapusaink sem tudtak mit kezdeni. Megyünk tovább, és próbáljuk átmenteni az őszi formát a tavaszi félévre.”

Nézd HD minőségben, válts 360p-ről 720p-re!