Nagy Dániel, 2023.12.30. | Kézilabda

A Budaörs végig előttünk járt egy lépéssel, kikaptunk idegenben az év utolsó bajnokiján.

NB I 10. forduló

Moyra-Budaörs – Vasas SC 28–26  (17–13)

Vasas SC: Zsigmond (kapus) – Mihály 1, Ferenczy 1, Dombi, Szilovics 5, Juhász 1, Oláh 4. Csere: Pénzes 5, Domokos 2, Vámosi 2, Sirián 2, Lengyel 2, Boldizsár 1, Gaschler, Fodor, Balog (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4 , ill. 4/5

Szombat este az utolsó 2023-as meccsét játszotta a kézilabdacsapatunk, a lányokat a Moyra-Budaörs együttese látta vendégül az NB I 10. fordulójában. A hazaiak a tabella nyolcadik, míg mi az ötödik helyéről vártuk a kezdést; könnyű meccsre semmiképp sem lehetett számtani, még akkor sem, ha az ellenfelünk az utóbbi négy bajnokiján kikapott, míg mi azokon megőriztük a veretlenségünket.

Nem rendeztek gólparádét a felek az első percekben, annak ellenére, hogy a Budaörs a kezdés után rögtön betalált. A negyedik percben zörgettük meg először a hálót (1–1), a kezdeményezést azonban nem tudtuk átvenni; 3–1 után még két gyors góllal egyenlítettünk, de ismét el tudott lépni a házigazda, szaladhattunk az eredmény után. A játékrész közepén kétszer is egy gólra zárkóztunk, 10–9-nél pedig az egyenlítésért támadtunk, ám nem sikerült egalizálni. Helyette hullámvölgybe kerültünk, több mint hat percen át nem találtunk be, amit a Budaörs kihasznált, a szünet előtt pedig az addigi legnagyobb előnyt is kialakította (16–12); erre még tudtunk reagálni, ám sajnos a játékrész budaörsi bombagóllal zárult.

Négy gólt kellett volna ledolgozni a második 30 percben, amire megvolt az esély, hiszen – bár hazai góllal kezdődött a félidő – hamar visszajöttünk mínusz kettőre (18–16 a 36. percben). Próbálkoztunk a folytatásban is tisztességgel, ám bármikor felcsillant a remény, a budaörsieknek volt válaszuk; még egyszer, a hajrában közelítettük meg az ellenfelünket két gólra, karnyújtásnyira viszont nem kerültünk hozzájuk, 28–26 lett a vége. A legeredményesebb játékosunk Pénzes Laura és Szilovics Fanni lett (5-5 gól).

Megszakadt a négymeccses veretlenségi sorozatunk, de így is biztos, hogy a 6. helyen lépünk át 2024-be.

A szurkolóinkon nem múlott semmi, most is nagy létszámmal látogattak ki, és biztatták hangosan a lányokat. Köszönjük az egész féléves támogatást! Folytatás január 17-én, idegenben a Ferencváros ellen.

ÉRTÉKELÉS

Konkoly Csaba vezetőedző: „Gratulálok a Budaörs csapatának, úgy aratott megérdemelt győzelmet, hogy mi is nagyon akartunk, azzal a céllal jöttünk, hogy folytassuk a meglepetés-sorozatunkat. Mindent megtettünk a pályán, ám a hazaiak kihasználták az egyéni, taktikai hibáinkat. Nehezen állt össze a védelmünk, amely az első félidő elején még működött, ám nem sikerült a kapussal olyan kapcsolatot kialakítani a védőinknek, amiből építkezhettünk volna, emiatt jött össze a félidei négygólos hátrány. A folytatásban több olyan lehetőségünk is volt, amikor szorosabbá tehettük volna az állást, ám ezekkel nem tudtunk élni. Emelt fővel hagyhattuk el a budaörsi pályát, amiatt vagyunk inkább csalódottak, mert többet vártunk magunktól. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy sokan elkísértek minket, és remek hangulatot teremtettek, rengeteget jelentett a lányoknak. Boldog új évet kívánok mindenkinek!”

Pénzes Laura: „Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelten győztek. Döcögős volt a játékunk, nem tudtuk lendületesen végrehajtani azokat a taktikai elemeket, amiket megbeszéltünk. Ennek ellenére nincs ok az aggodalomra, ebből tudunk építkezni a folytatásban.”

1. Mosonmagyaróvár 12 11 - 1 420-322 22
  2. FTC 10 10 - - 377-250 20
  3. Győr 11   9 - 2 395-251 18
  4. Debrecen 10   9 - 1 319-241 18
  5. Vác 11   5 - 6 290-302 10
  6. Vasas SC 11   4 2 5 279-309 10
  7. Budaörs 11   4 1 6 308-338   9
  8. Dunaújváros 10   4 - 6 258-322   8